Savunma Bakanı Canikli'den İnce'ye Apolet Yanıtı: Sizin Bu Apoletleri Sökmeye Gücünüz Yetmez

Cumhuriyet Halk Partisi'nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce'nin "Korgeneral İsmail Metin Temel'e yönelik olarak Apoletlerini sökeceğini ifade etmesiyle beraber bu konuya yönelik olarak Milli Savunma Bakanı Canikli'den sert eleştiri geldi.

Savunma Bakanı Canikli'den İnce'ye Apolet Yanıtı: Sizin Bu Apoletleri Sökmeye Gücünüz Yetmez

Cumhuriyet Halk Partisi'nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce'nin başlattığı Apolet tartışmasına Savunma Bakanı Canikli'den sert eleştiri geldi.

Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli, Muharrem İnce'nin sözlerine yönelik olarak;

"Korgeneral İsmail Metin Temel, Türkiye'nin toprak bütünlüğünü tehdit eden ve masum insanlarımızı katleden teröristleri Afrin'de etkisiz hale getiren kahraman Türk Silahlı Kuvvetlerimizi savaş alanında yöneten kahraman bir komutandır" ifadesini kullandı.

Bakan Canikli ayrıca açıklamasında;

"Korgeneral İsmail Metin Temel'in apoletleri, bölgedeki teröristleri etkisiz hale getirmesinin nişanesidir ve bu apoletler milletimiz tarafından takılmıştır. Sizin bu apoletleri sökmeye gücünüz yetmez.

Türk Silahlı Kuvvetlerimize ve onun komutanının apoletlerine dil uzatmak sizin haddiniz değildir." dedi.

Kamupersoneli.net I ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE