Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Sorgun Kimdir?

Ak Parti Merkez Yürütme Kurulu Listesi’nde yer alan Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Sorgun Kimdir? Nerelidir? Hangi çalışmalarda bulunmuştur? Ayrıntılar haberimizde mevcut.

POLİTİKA 25.05.2016, 14:02 25.05.2016, 14:03
Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Sorgun Kimdir?
 1958 yılında Hadim ilçesinde dünyaya gelen Ahmet Sorgun, 1981 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun oldu. 

Serbest avukatlık, sivil toplum kuruluşlarında kurucu ve yöneticilik yapan Sorgun, Konya Büyükşehir Belediyesi'nde Hukuk Müşavirliği, Genel Sekreter Yardımcılığı ve KOSKİ Teftiş Kurulu Başkanlığı, KOSKİ Genel Müdürlüğü görevlerinde de bulundu. 
23 Ocak 2010- 27 Aralık 2014 tarihleri arasında AK Parti Konya İl Başkanlığı görevini yürüttü. 1 Kasım seçimlerinde AK Parti'den milletvekili oldu.  
Ahmet Sorgun evli ve 6 çocuk babasıdır. 

Kamu haberleri, güncel, siyasi, kültür sanat, teknolojik, bilimsel ve daha birçok konudaki olaylardan haberdar olmak için her zaman ki gibi kamupersoneli.net sitesini takip edebilirsiniz. Dünya’yı avuçlara taşıyan telefonlarınıza, android uygulamamızı yüklemeniz takip etmekte fayda sağlayacaktır. 

Kamupersoneli.net | Ankara

Yorumlar (0)