Seçmen Sorgulama Mobil Uygulaması Hizmete Başladı

24 Haziran 2018 tarihinde yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri için askıya çıkan seçmen listeleri, "Seçmen Sorgulama Mobil Uygulaması" ile de sorgulanabilecek. Peki Sorgulamalar nasıl yapılacak? İşte detaylar...

Seçmen Sorgulama Mobil Uygulaması Hizmete Başladı

Yüksek Seçim Kurulunun (YSK) tarafından hazırlanan takvime göre muhtarlık bölgelerinde askıya çıkarılan listeler 12 Mayıs 2018 tarihinde Cumartesi gününe kadar askıda kalacak.

Muhtarlıklar hafta sonlarıda dahil olmakla beraber haftanın 7 günü hizmet verebilecekler.

Yüksek Seçim Kurulu'nun Seçmen Sorgulama Mobil Uygulaması artık hizmete başladı.

Bu uygulama yurt içerisinde ikamet eden seçmenler, askı dönemi içerisinde kendilerinin ve aynı hanelerde oturan yakınlarının aynı binalarda oturan seçmenlerinin bilgilerini görüntüleme şansına sahip olabilecekler.

Askı dönemi sonrasında kendilerini ve aynı haned oturan yakınlarının oy vereceği sandık alanı bilgilerine erişim sağlanacak.

Seçim dönemi dışında kişiler kendileri veya aynı hanede oturan yakınlarının seçmen kütüğünde kaydının bulunup bulunmadıklarını kontrol edebilecekler.

Yurt dışında ikamet eden seçmenler yurt dışı seçmen kütüğünde kayıtlı olup olmadıkları, kayıtlı ise hangi dış temsilciliklerde kayıtlarının olduğunu açık adres bilgilerini detaylı olarak inceleme yapabiliyorlar.

Kamupersoneli.net I ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 07 Mayıs 2018, 17:40
YORUM EKLE