Şehircilik Bakanı Özhaseki'den İmar Barışı Açıklaması 'Yapan ve Yaptırana 1 Yıl Hapis'

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki katıldığı bir televizyon programı kapsamında yapmış olduğu konuşmasında imar barışı konusuna yönelik açıklamalarda bulundu. Bu konu hakkında oluşan tereddütlere yönelik açıklamalarda bulunan Bakan Özhaseki konuya dair önemli ifadeler kullandı. 

Şehircilik Bakanı Özhaseki'den İmar Barışı Açıklaması 'Yapan ve Yaptırana 1 Yıl Hapis'

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, seçim çalışmaları kapsamında merak edilen konulara dair bilgi vermek adına NTV'de bir programa katıldı.

Burada kendisine yöneltilen sorulara yanıt veren Bakan Özhaseki ayrıca siyaset gündemine dair görüşlerini kamuoyu ile paylaştı.

İMAR BARIŞI AÇIKLAMASI

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki katıldığı program kapsamında yapmış olduğu konuşmasında, imar barışına katılımlara dair açıklamalarda bulundu. Tahmin edilen değerlerin yakalandığını ifade eden Bakan Özhaseki yapılan tespitlerin doğru olmasına ve bu kapsamda yapılan başvuru sayısına dikkat çekti. İmar barışı ile ilgili açıklamalarında bu düzenlemenin getirdiği memnuniyete değinen Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki 270 bin bağımsız birim devletle barışmak için girişim yapmış durumda dedi. 

Çevre Bakanı Özhaseki imar barışının kaçak yapılara yol açacağı yönündeki eleştiriler ile ilgili olarak ise şu yanıtı verdi. 

'Haklılık payı var, yok diyemeyiz. Geriye dönük bakıldığında, çeşitli dönemlerde 13 tane imar affı çıkmış, böyle olunca partilerden eleştiri gelmiyor ama haliyle bir korku, tedirginlik yaşanıyor. Acaba bu gelen şey kötü yapılaşmanın önünü açar mı, hızlandırır mı diye düşünülüyor. Hayır bu olmaz. Bunun teminatı, Yargıtay Ceza Genel Kurulu'nun verdiği karardır. Yakın zamanda verilmiş olan kararda, imara aykırı yapı yapana, yaptırana, kamu hizmeti getiren kamu görevlilerine hapis cezası var. Eskiden çok uygulanmamış ama vatandaş Yargıtay'a müracaat etmiş, 'hükmü erteleme için' ama Yargıtay kabul etmemiş, yatmak zorundasın demiş. Yapan, yaptıran, göz yuman en az 1 sene hapis yatacak.''

Kamupersoneli.net - ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE
YORUMLAR
ebru oktay
ebru oktay - 1 yıl Önce

Benim arsama ev yapan hırsıza al buyur burası seninde ondan sonra ben yapınca hapis cezası öylemi. Burası hukuk devleti imar çıksın diye bekleyen vatandaşı madur. Elalemin arsasına tecavüz eden hatta neredeyse tamamına yakınını kullanan hırsıza al buyur burası senin de . Yazık