Şehit Eşi Rukiye Dağ Oyunun Rengini Belli Etti

15 Temmuz 2016 tarihinde darbe girişimi gecesinde Cumhurbaşkanlığı Sarayı önünde helikopterler tarafından açılan ateş sonucunda hayatını kaybeden Cuma Dağ'ın eşi Rukiye Dağ, AK Parti aday adaylığından çekilmişti. Daha sonra yeni bir açıklama yaparak AK Parti'ye oy vermeyeceğini dile getirdi...

Şehit Eşi Rukiye Dağ Oyunun Rengini Belli Etti

15 Temmuz darbe girişimi esnasında Cumhurbaşkanlığı Sarayının önünde helikopterler tarafından açılan ateş sonucunda hayata veda eden Cuma Dağ'ın eşi Rukiye Dağ, AK Parti'den aday adaylığından vazgeçtiğini açıklamıştı.

Rukiye Dağ'ın çekilmesine sebep olan konunun ise AK Parti'de aday adayları ile mülakatları yapan Komisyon Başkanı Mustafa Ataç'ın, Rukiye Dağ'a, şehit eşi olduğu halde;  "Dulmuşsunuz, eşinizden boşanmışsınız"ifadelerini kullanmasına yönelik olarak;

Rukiye Dağ'ın açıklamasına göre AK Parti'de adayları değerlendiren Mülakat Komisyonu Başkanı Mustafa Ataç, Dağ'ı kahreden bu sözün ardından forma bakmadığını ifade etmişti.

Daha sonra bu konuyla alakalı olarak sosyal medya hesabı üzerinden yeni bir açıklama yaparak AK Parti'ye oy vermeyeceğini;

"Son 6 gün... 15 Temmuz'a kadın halimle ilk günden beri erkek gibi direnen 1i olarak kutuplaşmaya engel olmak,birlik ve beraberlik için oyumu AK Partiye vermeyeceğim..

Artık değiştirme zamanı, kendini 16 yıl garantiye alanlardan bu Anadolu halkına hizmet/mizmet olmaz.. beni sevenlere..." ifadeleriyle duyurdu.

Kamupersoneli.net I ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 20 Haziran 2018, 13:14
YORUM EKLE