Son Dakika! Milliyetçi Hareket Partisi'nde 4 İsme İhraç Talebi

Milliyetçi Hareket Partisi'nde (MHP) 4 isme ihraç talebi gelirken, gerekçenin referandum oyunda hayır oyu verecekleri olarak ifade edildi.

POLİTİKA 13.02.2017, 15:55 13.02.2017, 16:16
Son Dakika! Milliyetçi Hareket Partisi'nde 4 İsme İhraç Talebi

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) tarafından 4 kişiye partiden ihraç talebi istenildi. İhraç gerekçesinin ise referandum oyu olarak hayır yanıtı vercekleri olarak ifade edildi. Diğer yandan ihraç istenilen isimlerin MHP'li Milletvekillerinden Yusuf Halaçoğlu, İsmail Ok, Sinan Oğan ve Nuri Okutan oldukları belirtildi.

MERKEZ DİSİPLİN KURULU'NDAN AÇIKLAMA GELDİ

Merkez Disiplin Kurulu Başkanı Halil Öztürk, 4 ismin ihraç talebiyle alakalı olarak bu ifadelerde bulundu;

"Partimiz Kayseri Milletvekili Yusuf Halaçoğlu, Balıkesir Milletvekili İsmail Ok, Isparta Milletvekili Nuri Okutan ve Sinan Oğan’ın kamuoyu önünde yaptığı bir kısım açıklamalarının, toplantılarının ve benzeri faaliyetlerinin incelenmesi neticesinde parti tüzüğümüzün 11. maddesinde belirtilen görev ve sorumluluklarla bağdaşmayan birçok eylem ve söylemi ile Anayasa Değişikliği’ne dair kanun teklifi öncesinde ve referandum sürecinde partimizin yetkili organlarının aldığı ve belirlediği karar ve politikalara aykırı biçimde görüş ve beyanda bulunmak, partimiz üyeliği ile bağdaşmayacak şekilde başka platformların kurulmasını desteklemek, bu kapsamda partimiz disiplin ve hiyerarşisine aykırı biçimde başkaca siyasi partilerin değişik kademedeki temsilcilerini ziyaretlerde bulunmak suretiyle partimiz tüzüğünün disiplin hükümlerini ihlâl ettikleri iddiasıyla; Parti tüzüğümüzün 78/4e-h maddelerini ihlal mahiyetindeki eylem ve açıklamalar yanında benzeri faaliyetler içerisinde olmak sebebiyle 81. Maddesi kapsamı ve gereğince tedbirli ve parti üyeliğinden kesin çıkarma talepli olarak Merkez Disiplin Kurulu Başkanlığımıza sevk edilmişlerdir." denildi.

Diğer yandan bu kararın ne zaman netlik kazanacağı merak konusu.

Kamupersoneli.net | ANKARA

Yorumlar (0)