Tarım Ulaştırma ve Enerji Bakanlıklarının 2017 Yılı Bütçe Görüşmeleri Başladı

Türkiye Büyük Millet Meclisi ( TBMM ) Plan ve Bütçe Komisyonunda Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı ve Ulaştırma Bakanlığının 2017 yılı bütçe görüşmeleri başladı.

POLİTİKA 08.12.2016, 11:37 08.12.2016, 11:43 Batuhan
Tarım Ulaştırma ve Enerji Bakanlıklarının 2017 Yılı Bütçe Görüşmeleri Başladı
TBMM Genel Kurulunda Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme, Enerji ve Tabii Kaynaklar, Gıda Tarım ve Hayvancılık bakanlıkları ile Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), Sermaye Piyasası Kurulu'nun (SPK) 2017 yılı bütçeleri görüşülmeye başlandı.

Genel Kurul, TBMM Başkanvekili Akif Hamzaçebi başkanlığında toplandı.

Hamzaçebi, birleşimin başında, eski TBMM başkanlarından İsmet Sezgin'in hayatını kaybettiğini hatırlatarak, "Türk siyasetinin İsmet Ağabeyi İsmet Sezgin'e Allah'tan rahmet, ailesine, yakınlarına, sevenlerine ve TBMM'ye sabır ve başsağlığı diliyorum." dedi.

Ardından CHP Grup Başkanvekili Levent Gök ve AK Parti Grup Başkanvekili Naci Bostancı da yerlerinden söz alarak, İsmet Sezgin'in vefatı dolayısıyla üzüntülerini aktardılar, Sezgin'e Allah'tan rahmet, ailesi ve yakınlarına başsağlığı dileğinde bulundular.

Genel Kurulda BDDK, SPK, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, Karayolları Genel Müdürlüğü, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu, Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu, Ulusal Bor Araştırma Enstitüsü, Türkiye Atom Enerjisi Kurumu, Maden Tetkik ve Arama Genel Müdürlüğü, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ile Tütün ve Alkol Piyasası Düzenleme Kurumu bütçeleri ele alınıyor.

Üçüncü turda bütçeler üzerinde ilk sözü, MHP Antalya Milletvekili Mehmet Günal aldı. 

Kamupersoneli.net - AA
Yorumlar (0)