TBMM Genel Kurulunda 3 KHK Kanunlaştırıldı (690, 694 ve 696 Sayılı KHK'lar)

Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulunda 3 Kanun Hükmünde Kararname (KHK) onaylanarak kanunlaştırıldı. OHAL kapsamında çıkarılan 690, 694 ve 696 sayılı Kanun Hükmünde Kararnameler (KHK) mecliste görüşülerek onaylandı.

TBMM Genel Kurulunda 3 KHK Kanunlaştırıldı (690, 694 ve 696 Sayılı KHK'lar)

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Kurulunda 3 Kanun Hükmünde Kararname (KHK) kabul edilerek kanunlaştırıldı. TBMM Genel Kurulunda OHAL kapsamında çıkarılan 690, 694 ve 696 sayılı Kanun Hükmünde Kararname görüşülerek kabul edildi. Adalet ve Kalkınma Partisi KHK'ların bazı maddelerini kapsayacak olan değişikliler için önergelerde bulundu.

Kabul edilen bu önergelerle önce ve sonra çıkarılan KHK'larda yapılan değişikliğe paralal düzenlemelerde bulunuldu. Ayrıca diğer kanunlarda ve KHK'larda hükümler ile uygulama kabiliyeti kalmayan düzenlemeler önergelerle çıkarıldı. Genel Kurulda, Danışma Kurulunun Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Kurulunun yarın toplanmasına ilişki öneriside onaylanarak kabul edildi.

Başkanvelili Pervin Buldan oylamaların ardından komisyonun yerini almaması üzerine birleşimi 6 Şubat 2018 Salı günü saat 15:002da toplanılmak üzere kapattı. 

Kamupersoneli.net I ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 03 Şubat 2018, 21:26
YORUM EKLE