TBMM tarihinde bir ilk! İki AKP milletvekili bedelli asker oldu! 1 Ekim'de açılışta yoklar!

TBMM'de bir ilk gerçekleşti. AK Parti'li 2 milletvekili, bedelli askerlik uygulamasından yararlanmak için geçen hafta TSK emrine girdiler. Milletvekilleri, 1 Ekim'deki TBMM'nin açılış töreninde asker oldukları için yer alamayacaklar. Hangi milletvekilleri askerde ? Meclis açılışına katılmamanın yaptırımı var mı? Bedelli askerlik yapan vekiller 4-6 Ekim Kızılcaham AK Parti istişare toplantısına katılacak mı?

POLİTİKA 19.09.2019, 18:23 19.09.2019, 18:33
TBMM tarihinde bir ilk! İki AKP milletvekili bedelli asker oldu! 1 Ekim'de açılışta yoklar!

AK Parti Yalova Milletvekili Ahmet Büyükgümüş ve Konya Milletvekili Selman Özboyacı, geçen hafta Kırklareli Lüleburgaz'da bulunan 65. Mekanize Piyade Tugayı'na teslim oldular.

Her iki isim de aynı zamanda AK Parti'nin gençlik kollarında görevli. Büyükgümüş AK Parti Gençlik Kolları Genel Başkanı, Özboyacı ise yardımcısı olarak görev yapıyordu. Milletvekillerinin, 2018'de çıkan ve 21 gün süreli 15 bin lira karşılığında bedelli askerlik hizmetinden yararlandığı öğrenildi.

KAMPA YETİŞECEKLER

AK Parti'li milletvekilleri, 1 Ekim'deki Meclis'in açılışına katılamayacaklar. Ancak 4-6 Ekim tarihinde Kızılcahamam'da yapılacak partinin istişare kampında yer alacaklar.

AK Parti Yalova Milletvekili Ahmet BÜYÜKGÜMÜŞ kimdir?

İstanbul / Şişli - 1990, Halil İbrahim, Semiha.Siyaset Bilimci; Galatasaray Üniversitesi Siyaset Bilimi Bölümünü bitirdi. İstanbul Üniversitesi Sosyoloji ve SOAS Londra Üniversitesi Uluslararası Siyaset Bölümünde yüksek lisans dereceleri aldı. Daha sonra Galatasaray Üniversitesi Siyaset Bilimi Bölümünde doktora eğitimine devam etti.Çok iyi düzeyde İngilizce ve Fransızca; orta düzeyde Arapça bilen Büyükgümüş, evlidir.

Konya Milletvekili Selman ÖZBOYACI kimdir?

Konya / Meram - 1989, Ziya, Feride.İnşaat Mühendisi; İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümünü 2013 yılında bitirdi. Selçuk Üniversitesinde İnşaat alanında, Necmettin Erbakan Üniversitesinde Siyaset Bilimi alanında yüksek lisans çalışmalarına devam etmektedir.AK PARTİ Gençlik Kolları Ekonomi ve Mali İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevinde bulundu. AK PARTİ Gençlik Kolları Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı yaptı.İyi düzeyde İngilizce bilen Özboyacı, evli ve 1 çocuk babasıdır.

Yorumlar (1)
Dursun ÇENGEL 1 ay önce
AŞIRI REKLAM İLANLÂRI RAHATSIZ EDİYOR