Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan'dan Kanal İstanbul Projesi Hakkında Açıklama

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan katıldığı bir etkinlik kapsamında yapmış olduğu konuşmasında, CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce'nin devam ettirmeyeceğim dediği Kanal İstanbul projesine dair açıklamalarda bulundu.

POLİTİKA 29.05.2018, 01:46
Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan'dan Kanal İstanbul Projesi Hakkında Açıklama

Kars'ta bazı açılış etkinliklerine katılan Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan burada bir konuşma gerçekleştirdi. 

Bakan Arslan yapmış olduğu konuşmasında AK Parti döneminde yapılan ve yapımı devam eden projeler hakkında açıklamalarda bulunurken Muharrem İnce'yi eleştirdi. 

KANAL İSTANBUL AÇIKLAMASI

Hatırlanacağı üzere, Cumhuriyet Halk Partisi cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce Kanal İstanbul projesinin gerekli olmadığını ve seçildiği takdirde devam etmeyeceğini ifade etmişti. Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan'da bu konu hakkında bazı açıklamalarda bulunarak Muharrem İnce'yi eleştirdi. 

Kanal İstanbul Projesinin tek bir kişinin projesi olmadığını söyleyen Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan konuya dair şu ifadeleri kullandı.

"Bugün diyorlar ki 'Yavuz Sultan Selim Köprüsü elimizden kaçtı, durduramadık, Osman Gazi Köprüsü, 3. havalimanı bitmeye yüz tuttu, durduramadık. Bu Tayyip Erdoğan bunlarla yetinmiyor, Çanakkale Köprüsüne de başladı bunu da durduramadık. En iyisi biz Kanal İstanbul'u durduralım' Kusura bakmasınlar Kanal İstanbul elbette ki Recep Tayyip Erdoğan'ın projesidir ama unutmasınlar ki Recep Tayyip Erdoğan'la birlikte 81 milyona mal olmuş bir projedir. O yüzden bu proje sadece bir kişinin projesi değil bu proje 81 milyonun projesi, dünyadaki mazlumların ve mağdurların projesi. Siz sadece laf söylemekle kalacaksınız. Allah'ın izniyle 24 Haziran'da 12 seçimde olduğu gibi ensenizi kaşıyarak arkanıza bakmadan söylediklerinizden utanmakla kalacaksınız."

Kamupersoneli.net - ANKARA

Yorumlar (0)