Vatan Partisi Adayı İlker Yücel Adaylıktan Çekiliyor Mu? Açıklama Yaptı

Yüksek Seçim Kurulunun İstanbul'da seçimi iptal etmesi ve yeniden seçimi işaret etmesi sonrası İmamoğlu lehine adaylıktan çekilmeler başladı. Peki Vatan Partisi Adayı İlker Yücel Adaylıktan Çekiliyor Mu? İşte açıklamaları.

POLİTİKA 07.05.2019, 11:25
Vatan Partisi Adayı İlker Yücel Adaylıktan Çekiliyor Mu? Açıklama Yaptı

Yüksek Seçim Kurulunun İstanbul'da Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinin yeniden yapılmasını açıklamasıyla beraber Cumhur ve Millet İttifakının yanı sıra diğer adayların nasıl bir tepki vereceği merak konusu olmuştu.

Ekrem İmamoğlu lehine olarak adaylıktan çekildiğini açıklayan TKP adayı sonrasında açıklama DSP'den geldi. DSP'de henüz net bir açıklama yapılmamıştı ancak Vatan Partisi'nin de nasıl bir yol izleyeceği merak konusu oldu...

İLKER YÜCEL AÇIKLAMA YAPTI

Vatan Partisi adayı İlker Yücel Sözcü Gazetesine yaptığı açıklamada ise nihai kararı Parti yönetiminin vereceğini belirtti ve açıklamasında;

"Ama şunu söyleyebilirim: AK Parti Türkiye'yi tek başına yönetemiyor. Bir seçim bile yapamıyor. Türkiye'nin önündeki sorunları ağırlaştırıyor.

CHP ise Abdullah Gül, Davutoğlu cephesiyle girdiği dirsek teması ve ‘Selahattin Demirtaş'ın ılımlı çizgisi' diyerek övdüğü HDP ittifakı sebebiyle vahim bir hatanın içerisindedir.

Her iki durumda değişiklik var mı? Bizim tutumumuz buna bağlıdır” dedi.

Yorumlar (0)