Vatan Partisi Başkanı Doğu Perinçek: Erken Seçim Darbe Kararıdır

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek partisinin erken seçim hazırlıklarına yönelik olarak yaptığı açıklamada hazır olduklarını ifade ederek erken seçim çağrısını sert dille eleştirerek; "Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin aldığı bir erken seçim kararı yok. Bir öneri olabilir ama bir karar yok" ifadelerinde bulundu.

POLİTİKA 19.04.2018, 16:53
Vatan Partisi Başkanı Doğu Perinçek: Erken Seçim Darbe Kararıdır

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek yaptığı açıklamada erken seçim ile alakalı olarak ifadelerde bulunarak seçim kararını ağır dille eleştirdi.

Doğu Perinçek yaptığı açıklamada;  "Bu alınan karar erken seçim kararı değildir. Bu bir Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne darbe kararıdır" ifadelerini kullandı.

Doğu Perinçek'in açıklamalarından satır başları;

Çıkmışlar kamuoyu önüne bizler erken seçim kararı aldık diyorlar. Alamazlar. Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin yetkilerini kimse gasp edemez. Darbe kararı alırlarsa o yasa dışı olur. Bu bir erken seçim kararı olamaz, değildir. Bu bir Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne darbe yapılması kararıdır. Bu TBMM'nin yetkilerini gasp etme girişimidir.

Bakın ortada Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin aldığı bir erken seçim kararı bulunmamaktadır. Bu öneri olarak kabul edilebilir ancak karar değildir. Saptanmış bir tarih yok. Tüm kamuoyu ve partiler TBMM'nin yetkilerinin gasp edilmesini sineye çekmekteler. Teslim olmuş görünüyorlar bu darbe için.

Bu Türkiye için kritik bir tehlike manzarasıdır. Vata Partisi olarak kesinlikle bu darbeye boyun eğmeyeceğiz.

Vatan Partisi her zaman hazır ve nerede olduğu bellidir. Vatan Partisi olağanüstü kurultayını yapmışıtır.  Erken seçim olasılıklarınıda hesaba katarak Cumhurbaşkanı adayını duyurmuştur. Vatan Partisi Genel Başkanını Cumhurbaşkanı adayı olarak ifade etmiştir.

Bakıyoruz diğer partilerin hiçbirin adayı ortada yok ama hazırız diyorlar. Adayları olmayan nasıl hazır olur? Daha adaylarını seçememişler. Türkiye hazır değil hukukun düzeni hazır değil. Bu sebepten diğer partileri uyarmaktayız. Türkiye'yi böyle içinde çıkılmaz bir karmaşıklığa sürükleyen bu darbe girişimine karşı herkes vazifesini almalıdır.

Kamupersoneli.net I ANKARA

Yorumlar (0)