Yeni Parti Hakkında Flaş İddia- Yeni Parti Ne Zaman Kuruluyor?

31 Mart öncesinde ve sonrasında politik gündeminde yine "Yeni parti iddiaları" var. Söz konusu iddialar her geçen gün artarken yeni bir detay daha gün yüzüne çıktı.

POLİTİKA 04.04.2019, 18:40 04.04.2019, 22:21
Yeni Parti Hakkında Flaş İddia- Yeni Parti Ne Zaman Kuruluyor?

Kulislerde “Yerel seçimden sonra AKP içindeki muhalifler eski Başbakan Ahmet Davutoğlu liderliğinde yeni bir oluşuma hazırlanıyor” iddiası, hareketin içinde yer alacak olan AKP'nin eski Genel Başkan Yardımcısı tarafından doğrulandı.

BAKANLIK YAPMIŞ İSİMLER OLACAK MI?

Artı Gerçek’ten Can Bursalı’nın haberine göre; geçmişte AKP'de Genel Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulunan isim, yeni siyasi hareketin bir ay içinde programını Türkiye'ye duyuracağını ve Ahmet Davutoğlu'nun harekete liderlik yapacağını belirtti. 

AKP'nin eski Genel Başkan Yardımcısı, Ali Babacan'ın da başka bir parti çalışması içinde olduğu iddiasının gerçek olmadığını, Babacan'ın yeni bir oluşum yerine Davutoğlu'nun başında olduğu harekete katılabileceğini ifade etti.

Eski AKP Genel Başkan Yardımcısı, geçmişte AKP'den bakanlık yapmış bir çok ismin de yeni oluşumda yer alacağını ifade etti.

CHP VE MHP'DEN KATILIM OLACAK MI?

Hareketin bir ay içinde topluma duyurulacağını ifade eden eski AKP Genel Başkan Yardımcısı, iki aya kadar ise Cumhuriyet Halk Partisi'nden, MHP'den isimlerin de Davutoğlu'nun liderliğindeki harekete katılacağını söyledi.

31 MART YEREL SEÇİM

Yerel seçime ilişkin değerlendirmede de bulunan eski AKP Genel Başkan Yardımcısı, "Millet AK Parti'ye 'Sana bu ülkeyi tek başına yönettirmem' dedi" ifadelerini kullandı.

CHP'nin İstanbul, Ankara, Mersin, Adana, Antalya gibi kentleri rakibinin elinden almasına ilişkin şu yorumu yaptı:

"Seçim sonucu, CHP'nin değil, Kemal Kılıçdaroğlu'nun başarısıdır.

CHP'nin Parti Meclisi Kılıçdaroğlu'na müsaade etseydi, CHP bir kaç il daha kazanıp, puanını biraz daha yukarı taşıyabilirdi.

Millet de CHP'ye çok açık bir mesaj vererek, 'Partini uç fikirlerden arındırıp merkeze yaklaştırırsan ben sana Bolu'yu, Kırşehir'i bile kazandırırım' dedi

"Seçimin bir diğer kazananının MHP olduğunu belirten eski MKYK üyesi, "Devlet Bahçeli, Cumhur İttifakı'nın kazananıdır.

AK Parti'yle yarıştığı hemen hemen her yerde belediyeleri kazanmıştır" ifadelerini kullandı. 

Yorumlar (0)