Yeni Sistemde Kaç Bakanlık Olacağı Açıklandı

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci yeni sistem hakkında çeşitli açıklamalarda bulundu. Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci açıklamalarında yeni sistemde kaç bakanlık olacağını da ifade etti. Konu ile ilgili olarak tüm detayları okuyucularımızla paylaşıyoruz.

Yeni Sistemde Kaç Bakanlık Olacağı Açıklandı

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci cumhurbaşkanlığı sistemi hakkında çeşitli açıklamalarda bulundu. Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci açıklamalarında cumhurbaşkanlığı sisteminde kaç bakanlık olacağını da belirtti.

YENİ SİSTEMDE KAÇ BAKANLIK OLACAK?

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci'nin aktardıklarına göre cumhurbaşkanlığı sisteminde 15 - 16 bakanlık olacak. 

Bunun yanı sıra Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci açıklamalarında dövizdeki artış hakkında da değerlendirmelerde bulundu. Konu ile ilgili olarak Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci açıklamalarında Türkiye'nin büyüme rakamları son 6 çeyrekte OECD'de en iyi olduğumuzu ifade etti. Ayrıca Bakan Zeybekci açıklamalarının devamında son açıklanan 1,6 puanlık azalmayla işsizlikte 10,01'e gelindiğini ihracatta 21 aydan beri çift haneyi artışın sürdüğünü turizmde turist sayısında da artış olduğunu vurguladı.

TL NEDEN DEĞER KAYBEDİYOR?

Ayrıca Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci açıklamalarında bütçe açığının 2017 yılında 1.5 seviyesinde tamamlandığını belirterek TL'nin neden değer kaybettiği konusuna da değindi. Bu konu hakkında Bakan Zeybekci geçerli bir nedenin olmadığını belirterek açıklamalarında "Ödenmesi gereken 183 milyar dolar borç var. Türkiye'nin varlıkları 290 milyar dolar seviyesine geliyor. TL'nin ödeme mükellefiyetlerini yerine getirmeyle ilgili soru işareti yoktur" ifadelerine yer verdi.

KAMUPERSONELİ.NET - ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 21 Haziran 2018, 12:33
YORUM EKLE