Yerel Seçimlerde Ankara İçin Üç İsim Öne Çıktı !

2019 yılı Mart ayında gerçekleştirilecek olan yerel seçimlere ilişkin atılan SMS mesajlarında Ankara için üç ismin ön plana çıktığı ifade ediliyor. Konu hakkında detayları okuyucularımızla paylaşıyoruz.

POLİTİKA 08.11.2018, 10:24
Yerel Seçimlerde Ankara İçin Üç İsim Öne Çıktı !

AK Parti tarafından SMS anket uygulaması gerçekleştirildi. Anket sonuçlarında ise Ankara için sürpriz isimlerin ön plana çıktığı ifade edildi. 

AK Parti kurmayları, birçok yerde partinin gündemindeki isimler değil, farklı aday isimleri karşılaştıklarını dile getirdi. 

AK Parti tarafından seçimlere ilişkin SMS anket uygulamasında 12 milyon seçmene mesaj gönderildi. Gönderilen mesajların ardından SMS anketinin sonuçları belli olmaya başladı. 

ANKARA'DA 3 İSİM ÖNE ÇIKTI 

İstanbul için yapılan anketlerde Binali Yıldırım'ın adının çıktığı ifade edilirken Süleyman Soylu'nun isminin hem İzmir'de hem de İstanbul'da verildiği vurgulandı. Bunun yanı sıra Ankara için atılan SMS mesajlarına göre Mehmet Özhaseki, Ali Babacan ve Veysel Tiryaki'nin ismi ön plana çıkıyor. 

TBMM Başkanı Yıldırım'ın, yakın çevresine "İstanbul büyükşehir belediye başkan adaylığını istemediğini" söylediği, ancak son açıklamalarına göre Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın vereceği karara uyacağını dile getirdiği belirtiliyor. 

İstanbul'da 25 ilçe belediyesini elinde bulunduran AK Parti'nin, mevcut başkanlardan büyük bölümünü değiştireceği de ifade edildi. 

KAMUPERSONELİ.NET 

Yorumlar (0)