Yerel Seçimlere İlişkin Anket Sonuçları Açıklandı!

Yerel seçim yaklaşırken anket şirketleri tarafından araştırmalar yapılıyor. Bu araştırmalara ilişkin olarak detayları okuyucularımızla paylaşıyoruz...

POLİTİKA 24.10.2018, 10:43 24.10.2018, 11:08 Batuhan
Yerel Seçimlere İlişkin Anket Sonuçları Açıklandı!

Yerel seçimlere ilişkin anket sonuçları açıklandı. Bu konu hakkında MAK Danışmanlık Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Kulat çeşitli açıklamalarda bulundu. 

Mehmet Ali Kulat açıklamalarında MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin "Artık yerel seçimde ittifak arayışında değiliz" açıklamasını değerlendirdi ve açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

"MHP'NİN OY ORANI YÜZDE 9'LARDA"

"MHP bir noktada toplayamıyor oyunu. Aynı oranlarda oy alan HDP, 20 tane 30 tane 10 tane neyse belediye alırken MHP'nin oy oranı Güneydoğu'daki 2 puanı çıkardığınız zaman zaten 9'larda"

Konu ile ilgili olarak Yeniçağ Gazetesi Ankara Temsilcisi Ahmet Takan'ın aktardıklarına göre MHP'nin Adana'da yüzde 30 ile 31 ile seçimi aldığını ifade eden Kulat, Mersin'de yine dördüncü parti, Manisa'da yine öyle üçüncü parti ya da ikinci parti olduğunu vurguladı. 

MHP'nin hiç bir yerde birinci parti olmadığını ifade eden Kulat, Belediye başkanlarının performansının da çok iyi olmadığını çok istisna ilçeler bazında belki bir durum söz konusu olabileceğini ifade etti.

KAMUPERSONELİ.NET

Yorumlar (0)