YSK'dan AK Parti'nin Kadıköy’deki Binali Yıldırım ve Cumhurbaşkanı Erdoğan Pankartına Yönelik Flaş Karar!

Yüksek Seçim Kurulu (YSK) Kadıköy’de bulunan vapur iskelesi girişine Adalet ve Kalkınma Partisi'nin İstanbul adayı Binali Yıldırım ve Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yer aldığı pankart hakkında karar açıklandı... İşte detaylar.

POLİTİKA 11.06.2019, 16:48
YSK'dan AK Parti'nin Kadıköy’deki Binali Yıldırım ve Cumhurbaşkanı Erdoğan Pankartına Yönelik Flaş Karar!

Cumhuriyet Halk Parti'li Barış Yarkadaş dün Kadıköy'de iskele üzerinde asılı olan pankart konusunda paylaşımda bulunmuş ve "Acaba oraya Ekrem İmamoğlu'nun resminin asılması istenseydi acaba izin verilecek miydi?" ifadelerini kullanmıştı.

Yüksek Seçim Kurulu (YSK) ise Kadıköy'de vapur iskelesine asılan Adalet ve Kalkınma Partisi'nin İstanbul adayı Binali Yıldırım ve Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bulunduğu pankartın "kaldırılması" hükmüne karar verdi.

Cumhuriyet Halk Partisi'nin İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu YSK'nın afiş kararını sosyal medyadan duyurdu ve;

"Toplu taşıma amacıyla kamu hizmetlerinde kullanılan hava, kara, deniz ve raylı sistem taşıtlarında yer alan reklam yerleri ve araçlarında siyasi propaganda içeren yayın yapılamayacağı, Kadıköy-Eminönü vapur iskelesi önündeki ilan ve reklam yerlerinde asılı bulunan siyasi parti afiş ve pankartların kaldırılmasına karar verildi" dedi.

İŞTE O PAYLAŞIM

Yorumlar (0)