YSK'dan Flaş Karar! MHP'nin İtiraz Ettiği AK Parti'li Başkanın Mazbatası Alınacak

Yüksek Seçim Kurulu (YSK) tarafından flaş bir karar geldi. Elazığ'ın Palu ilçesinde seçimleri kazanarak mazbatasını alan Efrayim Ünalan'ın mazbatasının alınması kararlaştırıldı. "MHP" itiraz etmişi...

YSK'dan Flaş Karar! MHP'nin İtiraz Ettiği AK Parti'li Başkanın Mazbatası Alınacak

31 Mart 2019 tarihinde yapılan yerel seçimde Elazığ'ın Palu ilçesi Palu Belediye Başkanlığına Adalet ve Kalkınma Partisi'nden seçilen ve 4 Nisan 2019 tarihinde mazbatasını alan Efrayim Ünalan hakkında flaş bir karar imza atıldı.

Milliyetçi Hareket Partisi Elazığ İl Başkanlığınca Yüksek Seçim Kuruluna (YSK) olağanüstü itiraz gerçekleştirildi.

MHP İTİRAZI MAZBATA ALINMASINA HÜKMETTİ

Milliyetçi Hareket Partisi'nin itirazında ise Efrayim Ünalan hakkında verilen cezanın Yargıtay 11. Ceza dairesi tarafından 19 Mart tarihinde onaylandığı gerekçe gösterildi ve bu sebeple başkanlığının düşmesi gerektiği bildirildi.

Yüksek Seçim Kurulu (YSK) ise mazbatasının geri alınmasına karar verdi ve savunmasının Ünalan'ın savunmasının alınacağı ifade edildi.

OY SONUCU NASILDI?

31 Mart'ta AK Parti Efrayim Ünalan 2 bin 679 oy aldı.

MHP'nin adayı Muhammed Septioğlu ise 2 bin 557 oy aldı.

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE