YSK'dan İstanbul İçin Karar Bekleniyor! YSK İstanbul Kararını Saat Kaçta Açıklayacak?

Yüksek Seçim Kurulu (YSK) Adalet ve Kalkınma Partisi ve Milliyetçi Hareket Partisi'nin İstanbul hakkında yaptığı itirazları değerlendirmeye alacak ve kararı açıklayacak... İşte ayrıntılar.

POLİTİKA 06.05.2019, 07:26 06.05.2019, 09:26
YSK'dan İstanbul İçin Karar Bekleniyor! YSK İstanbul Kararını Saat Kaçta Açıklayacak?

31 Mart 2019 tarihinde yapılan Yerel seçimde oyların sayılmasıyla beraber İstanbul'da CHP'nin adayı Ekrem İmamoğlu'nun seçimi kazandığı açıklanmıştı.

Daha sonra AK Parti Büyükşehir ile Büyükçekmece'de usulsüzlükler olduğunu belirtmiş ve itirazda bulunmuştu.

MHP ise İstanbul geneli ile Maltepe ilçesinde seçimlerin yenilenmesine yönelik itiraz başvurusunda bulunmuştu. YSK kararı merakla bekleniyor.

Yüksek Seçim Kurulu'nda (YSK) İstanbul ile ilgili kritik karar için saat 14.30'da toplanacak.

46 BİN 447 SEÇMEN ARAŞTIRILDI

Adalet ve Kalkınma Partisi'nin başvurusu kapsamında YSK ilçe seçim kurulları tarafından 46 bin 447 seçmenin durumu sorgulandı ve 39 ilçe seçim kurulu ise YSK'nın araştırmasını talep ettiği konuları değerlendirerek YSK'ya sevk etti.

YILDIRIM YENİDEN ADAY MI?

Olası bir kararda İstanbul'da seçim tekrarlanması halinde Binali Yıldırım'ın yeniden aday olup, olmayacağı hakkında Ali İhsan Yavuz açıklama yapmıştı ve;

Adaylar, aynı adaylar, aynı seçmen olacak. Sandık başkanlarının aynı olacağını düşünemeyiz.

Çünkü orada tam bir kanunsuzluk var" demişti.

CHP'NİN TAVRI MERAK EDİLİYOR

Diğer yandan siyaset kulisinde CHP'nin seçimin tekrarlanması halinde seçime katılmayacağı ve boykot yapacağı iddia ediliyor ancak CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu bu konuda sessizliğini korumaya devam ediyor.

Yorumlar (0)