2017 Yılında ATT (112 Acil Servis Personeli) Alımı Yapılacak Mı?

Yıl içinde Sağlık Bakanlığı personel alım ilanları yayımlandı ve yayımlanmaya devam ediyor. Bu kapsamda Acil Tıp Teknisyenleri 2017'de alım yapılıp yapılmayacağını araştırıyor.

Sağlık Personeli 20.08.2017, 16:58 07.02.2019, 18:18
2017 Yılında ATT (112 Acil Servis Personeli) Alımı Yapılacak Mı?

Bilindiği gibi Sağlık Bakanlığı bünyesinde 2017 yılı içinde çeşitli personel alım ilanları yayımlandı ve söz konusu ilanlar gerek Sağlık Bakanlığının resmi web adresi gerekse Devlet Personel Başkanlığı üzerinden yayımlanmaya devam ediyor. 

2017 yılı içinde Sağlık Bakanlığı web adresi üzerinden yayımlanan ilanlar haricinde 4 bin sağlık personeli alımı yapıldı. Bunun yanı sıra Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi aracılığı ile KPSS 2017/5 kapsamında 12 bin 500 personel alımı gerçekleştirildi. 

Ayrıca bilindiği gibi eski Sağlık Bakanı Recep Akdağ aylar öncesinde yaptığı açıklamasında Bakanlık bünyesinde toplam 46 bin 500 personel alımı yapılacağını açıklamıştı. Eski Bakan Akdağ'ın açıklamalarına istinaden 4 bin sağlık personeli ile KPSS 2017/5 kapsamında 12 bin 500 personel alımı gerçekleştirildi. Böylece Sağlık Bakanlığı 2017'nin kalan aylarında toplamda 30 bin personel alımı daha yapacak. 

2017 YILINDA ATT (112 ACİL SERVİS PERSONELİ) ALIMI YAPILACAK MI?

Bu alımların yanı sıra Acil Tıp Teknisyenleri sitemize gönderdikleri yorum ve geri bildirimlerde yıl içinde ATT alımının yapılıp yapılmayacağını sorguluyorlar. Konu ile ilgili olarak Bakanlık bünyesinde ATT alımına ilişkin henüz net bir gelişme bulunmuyor. Kamupersoneli.net olarak yetkililerden alımın yapılıp yapılmayacağına ilişkin bir açıklama yapılmasını talep ediyoruz. Sağlık Bakanlığı ATT alımı hakkında herhangi bir gelişme meydana geldiğinde adayları anlık olarak haberdar edeceğiz. 

Yorumlar (11)
Nuray 2 yıl önce
Attlere alim yapilmasi cok buguk bi kazamctir birsürü vasıfsız paramedik yetişiyor saglik meslek mezumu olmayan.Attler küçüklükten yetisme magdur edilioruz ve bu cok büyük bi haksizlik ve ulkedeki saglik reformunu da gelistirmek istekiliorsa vasifli eğitimi sadece 2 yiliktan ibaret olmayan küçüklükten yetismis insanlar alinmalidir.yoksa duz lise mezunu kiz meslek mezumu vasifsiz paramedik alinirsa me kadar reform olur ne kadar saglikli olur bilinmez saglik riske atilacak bi sektor degil
Gulay 2 yıl önce
Öldürdünüz att ler önceden her bölümde çalışan att ler şimdi alınmıyor benim oğlu nda att ne atama yapılıyor ozel sektorde artik almiyor bu cocuklarin umutlarini bitirdiniz madem calisamiyorlar neden meslek lisesi
Stick 2 yıl önce
Alım istiyoruz artık yeter
İrem 2 yıl önce
89.5 puanla atama bekliyorum şaka gibi. Eskiden 65le atanan bölümü paramedikle doldurdunuz. Boş yere mi çalıştık. Boş yere mi dört yıl okuduk?
Mehmet 2 yıl önce
Donemin saglik bakani recep akdagin vermis olduğu 5 bin ek alimin bir an once ilana cikmasini ve atanan arkadaslarimizinda bir an once zimmete dusmesini istiyoruz cunku bu kadar mezun varken durup teseron personel almak boyle bi donemde buyuk bir sacmalik. Universite bitirmis saglik lisesi bitirmis arkadaslari almak en mantiklisi.ve biz hak ettigimiz alimin yapılmasını istiyoruz. Sesimizi duyurursaniz ne mutlu bize
Arif 2 yıl önce
Gerçekten o kadar mezun var ve hepsi atama bekliyor. Bu konuda devletten bi adım bekliyoruz. Sizinde ilginiz için teşekkür ederiz
seyfullah 2 yıl önce
89,96 ile atama bekliyorum yeter artık att ataması yapın lütfen
Dilek 2 yıl önce
Atama bekliyoruz Devletten bu konuyla ilgili Bir adım istiyoruz Ilginiz Icin teşekkürler
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın