03 Şubat 2017 Cuma 10:42
2828 Sayılı Kanun Kapsamında T.C. Sağlık Bakanlığına Yerleşen Adaylar Dikkat !

Sağlık Bakanlığı'nın resmi sitesinde yayımladığı duyuruya göre; Devlet Personel Başkanlığı tarafından 31/01/2017 tarihinde ilan edilen sonuçlara göre Sağlık Bakanlığı Taşra Teşkilatı Kadrolarına atanması uygun görülenler aşağıda belirtilen belgeleri ivedilikle ikamet ettiği, atandığı veya bulunduğu ilden herhangi birinin İl Sağlık Müdürlüğüne 20 Şubat 2017 tarihi mesai bitimine kadar bizzat kendisi veya noter aracılığı ile vekalet verdiği kişi aracılığı ile teslim edecektir.

İSTENEN BELGELER:

1. İnternet adresimizde yayınlanan açıktan atama başvuru formunun (EK-1) tüm kısımlarının eksiksiz olarak doldurulmuş hali (tükenmez ya da dolma kalemle silinti, kazıntı yapılmadan el yazısı ile veya bilgisayarda doldurulmuş olması gerekmektedir )

2. İnternet adresimizde yayınlanan açıktan atama başvuru formunun (EK-2) tüm kısımlarının eksiksiz ve kesinlikle bilgisayar ortamında doldurulmuş hali

3. 657 sayılı Devlet Memurları Kanunun 48. maddesi gereğince, atamaya esas teşkil etmek üzere, Devlet Memuru olmasına engel olabilecek akıl ve ruh hastalığı bulunmadığına dair sağlık raporu (tek hekim raporu da geçerli)

4. Mezuniyet Belgesi;

* Yerleştiği unvanın gerektirdiği öğrenim durumunu gösterir noter onaylı diploma sureti

* Diplomalarının düzenlenmemiş olması halinde ilgili kurumlarca verilen ve daha sonra diploma veya örneğiyle değiştirilebilen geçici mezuniyet belgesinin aslı veya noter onaylı sureti

* Diplomasını kaybedenler için mezun olduğu okuldan alacağı zayi belgesi

* Eğitimini yurt dışında tamamlayanlardan diplomalarının denkliği, Milli Eğitim Bakanlığı veya Yükseköğretim Kurulu tarafından onaylananların denklik belgesi 

5. 2 (iki) adet fotoğraf (4,5 x 6 cm ebadında ve fotoğrafların arkasına ad, soyadı yazılmış olacak)

6. Mal Bildirim Beyannamesi (EK-3) (ilgili alanları doldurulmuş ve imzalanmış)

7. 18 yaşını tamamlamamış adayların kaza-i rüşt kararı, (Bir meslek veya sanat okulunu bitirenler en az 15 yaşını doldurmuş olmak ve Türk Medeni Kanununun 12’nci maddesine göre kazai rüşt kararı almak şartıyla Devlet memurluklarına atanabilirler.)

Önemli; Askerlik durum belgesi, adli sicil belgesini evrak tesliminde verenlerin belgeleri kabul edilecektir. "

Son Güncelleme: 03.02.2019 14:10
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.