30 Bin Diş Hekimi Sayısı 65 Bine Çıkarılacak!

Samsun Dişhekimleri Odası Başkanı Abdullah İlker yaptığı açıklamada; Türkiye'de bulunan diş hekimi sayısının 8 sene içerisinde 2 kat daha fazla artış yaşayacağını belirterek; 2025 yılında bu sayının 65 olacağını belirtti.

Sağlık Personeli 31.03.2018, 11:30
30 Bin Diş Hekimi Sayısı 65 Bine Çıkarılacak!

Samsun Dişhekimleri Odası tarafıdan; '14. Karadeniz Bahar Sempozyumu'nun açılışı bugün düzenlenen törenle açıldı.  Sempozyumun açılışında açıklamalarda bulunan ve ayrıca diş hekimlerinin sorunlarına değinen Abdullah İlker diş hekimlerinin sayısına yönelik olarak açıklamalarda bulundu...

İlker yaptığı açıklamada; "Diş hekimliği fakültelerinin sayısı ihtiyacın çok üzerinde bulunuyor. Günümüzde 77 olan diş hekimliği fakültesi sayısı aldığımız detaylara göre daha çok artacak. Türkiye'de 2017 yılı baz alınarak; 30 bin civarında diş hekimi bulunurken, 2025 yılında bu sayı 65 bin civarında seyredecek.

Bizler özel sektörde ister kamuda çalışmalarımıza devam edelim, uygun şartlarda olmakla beraber hastalarımıza daha iyi hizmet verebilmek adına halk sağlığına daha büyük katkı sağlanması adına katkı vermek istiyoruz.

Bizler bu mesleği isteyerek seçtik ve mesleğimize, meslektaşlarımıza ve meslek örgütümüze sahip çıkacağız. Bizler diş hekimleri bütün zorlukları aşarak halkımız için en kaliteli ağız ve diş sağlığı hizmetlerimizi vermeye yılmadan devam edeceğiz" dedi.

Kamupersoneli.net I ANKARA

Yorumlar (1)
Suu 2 yıl önce
Diş protez teknoloji mezunları atama bekliyor lütfen sesimizi duyun artık doktorlarla birlikte bizede 200 kişilik kadro verilsin