82. Dönem Devlet Hizmeti Yükümlülüğü Kurası Tebligatları Yayımlandı

Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü, 26 Eylül tarihinde 82. Dönem Devlet Hizmeti Yükümlülüğü Kurası tebligat yazısını yayımladı. Kurum tarafından yayımlanan tebligat yazısına dair ayrıntılara haberimizde ulaşabilirsiniz.

Sağlık Personeli 27.09.2018, 00:46 18.01.2019, 23:50
82. Dönem Devlet Hizmeti Yükümlülüğü Kurası Tebligatları Yayımlandı

Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından 82. Dönem Devlet Hizmeti Yükümlülüğü Kurası 26 Eylül tarihli tebligat yayımlandı. 

26 EYLÜL TARİHLİ TEBLİGAT YAYIMLANDI

Kurum tarafından yayımlanan tebligat yazısında 82. dönem devlet hizmet yükümlülüğü mazeret ve genel kurasının gerçekleştii bildirildi. Tebligat yazısında kura sonrası yapılan güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması işlemlerinin de tamamlandığı belirtililerek ataması gerçekleştirilen isimlerin açıklandığı duyuruldu. 

Bu kapsamda adayların isim listesine Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü'nün web sayfası üzerinden ulaşabilecekleri açıklandı. Yayımlanan tebligazt yazısı ve duyuru metnini sizlerle paylaşıyoruz. 

Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü Tarafından Yayımlanan Duyuru

1) 82. Dönem devlet hizmet yükümlülüğü mazeret ve genel kurası 11 Eylül 2018 tarihinde noter tarafından gerçekleştirilmiştir. 

2) Güvenlik soruşturması / arşiv araştırması sonuçlananların atama işlemleri tamamlanmış olup, sonuçlar genel müdürlüğümüz resmi internet sitesinde ilan edilmiştir. 

3) Ataması yapılanların isim listesi ektedir. 

4) Bu ilan 26 Eylül 2018 tarihinden itibaren tebligat yerine geçecektir. 

5) Ataması yapılanlar kendisine posta yolu ile herhangi bir evrak gelmesini beklemeyeceklerdir. 

6) Ataması yapılan personel; 26 eylül 2018 tarihinden itibaren 657 sayılı DMK’nın 62. Maddesinde belirtilen süreler içerisinde ayrılışlarını yaparak, yeni görev yerlerine başlayacaklardır.

MADDE 62- (Değişik: 23.12.1972- KHK 2/1 md.) İlk defa veya yeniden veyahut yer değiştirme suretiyle; aynı yerdeki görevlere atananlar atama emirlerinin kendilerine tebliğ gününü, başka yerdeki görevlere atananlar, atama emirlerinin kendilerine tebliğ tarihinden itibaren 15 gün içerisinde o yere hareket ederek belli yol süresini, izleyen iş günü içinde işe başlamak zorundadırlar. Savaş ve olağanüstü hallerde bu süre bakanlar kurulu kararı ile kısaltılabilir.

Yorumlar (1)
Betül özdemir 12 ay önce
Ataması yapılıp tebligat listesinde yer almayanlarla ilgili bir açıklama yapabilir misiniz? Çok sancılı bir dönem geçirmekteyiz. Lütfen biran önce sonlandırın bu bekleyişi.