Bakan Koca Açıkladı: Her Okulda Bir Sağlık Personeli Görevlendirilecek

Sağlık Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ortak bir çalışma ortaya koyuldu. Bu çalışma kapsamında okullardaki kazaların önüne geçilmesi için her okulda bir sağlık personeli olacak.

Bakan Koca Açıkladı: Her Okulda Bir Sağlık Personeli Görevlendirilecek

Mili Eğitim Bakanlığı tarafından Türk Standartları Enstitüsü ile bir çalışma yapıldı ve yapılan çalışma kapsamında okullarda kazaya sebep olacak riskleri ortadan kaldıracak standartların belirlenmesi amaçlandı. 

Sağlık Bakanlığı tarafından öğrencilerin sağlık ve can güvenliğine yönelik adım atıldı. Bu adımlar hakkında Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Türkiye Büyük Millet Meclisinde Akşam Gazetesine çeşitli açıklamalarda bulundu. 

SAĞLIK PERSONELLERİ BAKANLIK TARAFINDAN ATANACAK 

81 ilde tüm okullara, kaza anlarında ilk müdahaleyi gerçekleştirecek, durumu kontrol altına alarak, doktor ve ambulans gibi acil sağlık ekiplerini alarma geçirecek ve kazanın yaşandığı okula yönlendirecek sağlık personelleri Sağlık Bakanlığı tarafından görevlendirilecek.  

Okullarda görevlendirilecek olan sağlık personelleri Sağlık Bakanlığı tarafından atanacak ve her iki bakanlıkla da iletişim halinde olacak. Bu konu hakkında açıklama yapan Bakan Koca, kaza sonrası anında müdahale için okullarda sağlık personeli görevlendirmesi için planlama yaptıklarını belirtti. Ayrıca Bakan Koca açıklamalarının devamında "Doktor değil ama okullarda bir sağlık personeli bulunması gerektiğine inanıyoruz ve planlıyoruz" ifadelerine yer verdi. 

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 08 Kasım 2018, 15:35
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ziya
Ziya - 7 ay Önce

Hemşire alınsın daha uygun olur

YÖNETMELİK HEMŞİRE DİYOR
YÖNETMELİK HEMŞİRE DİYOR - 7 ay Önce

İnşaAllah en hayırlısı olur...

Cevahir çakır
Cevahir çakır - 7 ay Önce

Her zaman hemsirelere oncelik tanınıyor biz att ler bosunamı okuduk onumuze hep engeller cıkıyor

HEMŞİRİLEĞİ BİLİNCLİCE İYİKİ SEÇTİM
HEMŞİRİLEĞİ BİLİNCLİCE İYİKİ SEÇTİM - 7 ay Önce

AZ PUAN ALMADIK...AZ EĞİTİM ALMADIK. ..

Misafir
Misafir - 7 ay Önce

Bizde her okulda bir sosyolog olması gerektiğini düşünüyoruz. Ki proje de olan birşey zaten bu ve biran önce Rehberlik servisi ile koordineli çalışacak okul sosyolog u projesinin hayata geçirilmesini umuyoruz

Misafir
Misafir - 7 ay Önce

Ah nerede ..Sosyoloji değer görmeli artık okulu varsa işi de olmalı..

Edebiyatçı
Edebiyatçı - 7 ay Önce

Öğretmenler dışında herkesi okula arayacaklar bir biz böyle mağdur edidigimizke kalacağız.Edebiyat hocalarının atamasını yapın artık şu konuyla ilgilenin

Recep Erdoğan
Recep Erdoğan - 7 ay Önce

Saygı değer okurum çok iyi olur seviniriz daha çok güzel şeyler var

Xenon759
Xenon759 - 7 ay Önce

Her okula bir Makine mühendisi olmalı.