banner731

Bakan Koca Açıkladı! Sağlık Personellerinin Zorunlu Çalışma Süresi Düşürüldü

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan sağlık personelleri hakkında yeni açıklama geldi. Bakan Koca yaptığı açıklamasında ise; "Sözleşmeli sağlık personelinin zorunlu çalışma süresi 6 yıldan 4 yıla düşürüldü." ifadelerini kullandı. İşte ayrıntılar. .

Sağlık Personeli 21.06.2019, 16:21
Bakan Koca Açıkladı! Sağlık Personellerinin Zorunlu Çalışma Süresi Düşürüldü

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yaptığı açıklamasında sözleşmeli sağlık personelinin sabit poizsyonda zorunlu çalışma süresinin azaltıldığını ifade etti.

Bakan koca sağlık personelinin zorunlu çalışma süresinin 6 yıldan 4 yıla düşürüldüğünü duyurdu.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca açıklamasında ise;

"Uzun zamandır Bakanlığımız gündeminde olan, sözleşmeli sağlık personelinin 6 yıllık zorunlu çalışma süresinin düşürülmesine dair talepler TBMM komisyonunda değerlendirmeye alınmıştır.

Komisyondan geçen kanuni düzenleme ile 6 yıl olan sabit pozisyonda çalışma süresi, 4 yıla düşürülmüştür.

Bu düzenlemenin hayata geçmesi ile sözleşmeli çalışan sağlık personelimiz, ilk atandığı yerde 3 yıl çalıştıktan sonra talebi halinde memur kadrosuna geçebilecek.

Memur kadrosuna geçtikten sonra aynı yerde 1 yıl daha çalışırsa, diğer memurların sahip olduğu tüm haklara ve başka yerlere naklen atanma hakkına sahip olacak.

Bu vesileyle, sağlık personelimizin özlük hakları ile ilgili önemli bir kazanım sağlanmasına destek veren TBMM Millî Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu üyelerine, sağlık çalışanlarımız ve şahsım adına teşekkür ediyorum." dedi.

Yorumlar (1)
GÜLSEREN 5 ay önce
YAZIKLAR OLSUN HABERİNİZE KANDIRMAYIN İNSANLARI 4+ 2 OLMAYAN 4B Lİ HEMŞİRELER 4. YILI DOLUYOR HALA KADRO YOK.AYIPTIR.GÜNAHTIR.