Bakan Koca'dan Sağlık Bakanlığı Personel Alımı Kadro Dağılımını ve Tarihini Açıkladı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Türkiye Büyük Millet Meclisinde adayların merakla beklediği personel alımı açıklamasında bulundu. Bakan Koca yaptığı açıklamalarında Sağlık Bakanlığı 6 bin 500 personel alımının ne zaman yapılacağını da ifade etti.

Sağlık Personeli 18.12.2018, 09:29
Bakan Koca'dan Sağlık Bakanlığı Personel Alımı Kadro Dağılımını ve Tarihini Açıkladı

Sağlık Bakanlığı ile Bağlı Kuruluşların 2019 Yılı Bütçesi TBMM Genel Kurulu'nda kabul edildi

2019 yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Teklifi ile 2017 Yılı Merkezi Yönetim Kesin Hesap Kanunu Tasarısı'nın altıncı tur görüşmeleri tamamlandı. TBMM Genel Kurulu'nda milletvekillerine hitap eden Dr. Fahrettin Koca, bakanlığın çalışmalarını ve hedeflerini anlattı. Yaklaşık 13 saat süren görüşmelerin ardından Sağlık Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı ve Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın bütçeleri Genel Kurul'da oylanarak kabul edildi.

PERSONEL ALIMI AÇIKLAMASI

TBMM Genel Kurulu'nda milletvekillerine hitap eden Dr. Fahrettin Koca; "Sahada çalışan sağlık personelinin iş yükünü azaltmak ve hastalara daha kaliteli sağlık hizmeti vermek adına gelecek aylarda acil tıp teknikerliği, veri hazırlama işletmenliği, ambulans şoförlüğü gibi alanlarda 6 bin 500 kişilik atama yapacaklarını bildiren Koca, "2019 yılında pratisyen hekim, uzman hekim, diş hekimi ve eczacı olmak üzere 25 bin toplam sağlık personelinin atamasını gerçekleştireceğiz." dedi.

Yorumlar (4)
selda 10 ay önce
hemşire yardımcılarına lütfen kadro verilsin çok zor durumdalar.
Balkan 10 ay önce
Hemşirelik nerede???
Alev 10 ay önce
Peki basvurular nezaman de yapilacak biran önce açıklasın artık
Halil 10 ay önce
Ağız ve diş sağlığı mezunları alimi nerede