Diğer Sağlık Personeline İyileştirme Hakkında Bakan Koca'dan Flaş Açıklama

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yaptığı açıklamalarında sağlık personeline iyileştirme hakkında çeşitli değerlendirmelerde bulundu. Peki diğer sağlık personeline iyileştirme yapılacak mı? Konu hakkında Bakan Koca'nın açıklamalarının detayları haberimizde..

Sağlık Personeli 29.11.2018, 10:46
Diğer Sağlık Personeline İyileştirme Hakkında Bakan Koca'dan Flaş Açıklama

Sağlık Bakanı Koca, "Fiziki ortamların düzeltilmesinin, çalışanların hasta yüklerinin, tazminat yüklerinin de dahil olduğu birçok tedbiri barındıran bir sağlıkta şiddeti önleme eylem planı hazırlıyoruz." dedi.

SAĞLIKTA ŞİDDET AÇIKLAMASI 

Sağlıkta şiddet hakkında da değerlendirmelerde bulunan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca sağlıkta şiddetin arttığı ve günde 10-11 fiziki, bunun üç katı kadar da sözel şiddet olayının görüldüğü günlerin yaşandığını belirtti.

Bu konu hakkında Bakan Koca açıklamalarında "Sağlık çalışanlarına şiddetin önlenmesi düzenlemesi sadece kamu için geçerli değil, özel sektörde çalışanlar için de benzer şekilde geçerli olan bir düzenleme." ifadesini kullandı.

Bakan Koca, sadece sağlık çalışanları için değil, toplumda genel şiddete yönelik hırsızlık, gasp gibi durumlara yönelik genel bir düzenlemenin de ayrıca yapılması gerektiğine inandığını sözlerine ekledi.

"Çalışanlar memnun edilmeden hasta memnuniyeti sağlanamaz"

Sağlık Bakanı Koca, "Hasta memnuniyeti sonuç odaklı bir hizmetin, sağlık çalışanları memnun edilmeden yapılabilirliği mümkün olamaz." diye konuştu.

Bakanı Koca, "Bu düzenlemelerin, sadece emeklilikle ilgili söyleyeyim mesela, hekim ve uzman hekim ve pratisyenlere yönelik değil, diğer sağlık çalışanlarına da benzer şekilde yapılması gerektiği gündem oldu. Bugün için böyle bir sözü vermek mümkün değil. Ama bunun gündemimizde olacağı, önümüzdeki dönemler bunu gündemimizde tutacağımızı söyleyebilirim." ifadelerini kullandı.

İYİLEŞTİRME AÇIKLAMASI

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca diğer sağlık çalışanlarına iyileştirme hakkında yaptığı açıklamalarında "Bu düzenlemelerin, sadece emeklilikle ilgili söyleyeyim mesela, hekim ve uzman hekim ve pratisyenlere yönelik değil, diğer sağlık çalışanlarına da benzer şekilde yapılması gerektiği gündem oldu. Bugün için böyle bir sözü vermek mümkün değil. Ama bunun gündemimizde olacağı, önümüzdeki dönemler bunu gündemimizde tutacağımızı söyleyebilirim" ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)