KHK'lı Doktorların Çalışma Esasları Belirlendi! 450 Gün Sınırı Getirildi

TBMM Genel Kurulu'nda görüşmeleri tamamlanan ve KHK'lı doktorların çalışma esaslarına dair düzenlemelerin olduğu yasa tasarısı kabul edildi. KHK ile ihraç edilen doktorların çalışma esaslarının belirlendiği kanun teklifinin detaylarını sizlerle paylaşıyoruz.

KHK'lı Doktorların Çalışma Esasları Belirlendi! 450 Gün Sınırı Getirildi

Sağlıkla İlgili Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi görüşmeleri gerçekleştirildi. 

TBMM Genel Kurulu'nda gerçekleştirilen görüşmeler kapsamında sağlık ile ilgili değişiklik içeren kanun teklifinin 5. maddesinde yer alan KHK'lı doktorların çalıştırılmasına dair detaylarda belirlendi. Kabul edilen karara göre, KHK ile uzaklaştırılan doktorların çalışma şartları maddesi değiştirilerek kabul edildi. İşte o detaylar; 

KHK'LI DOKTORLARIN ÇALIŞTIRILMA ESASLARI BELİRLENDİ 

TBMM Genel Kurulu'nda kabul edilen kanun teklifinde yer alan düzenlemeye göre, bazı hükümler yasa tasarısında çıkarıldı. Bazı hükümlerde ise önemli değişiklikler yapıldı.

Bu kapsamda, ''Sağlıkla İlgili Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi''nde yer alan şu hüküm tekliften çıkarıldı. "Terör örgütlerine üyeliği, mensubiyeti, iltisakı veya bunlarla irtibatı olduğu için kamu görevinden çıkarılan doktorlar, diş doktorları ve tıpta uzman olanların yalnızca SGK anlaşması olmayan özel hastanelerde çalışabileceklerine" 

İlgili düzenlemede çıkarılan madde sonrasında teklifte yapılan değişikliğe göre, terör örgütlerine üyeliği, mensubiyeti, iltisakı veya bunlarla irtibatı olduğu için kamu görevinden çıkarılan ve güvenlik soruşturması sonucunda kamu görevine alınmayan devlet hizmeti yükümlüsü doktorlar, çıkarma veya göreve alınmama kararının verildiği tarihten itibaren 450 gün sonunda mesleklerini icra edebilecek.'' hükmü yer aldı. 

Kamupersoneli.net - ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE