KPSS 2016/7 İle TKHK'ye Atanan Sağlıkçılar Bir An Önce Göreve Başlamak İstiyor

KPSS 2016/7 ile Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumuna atanan sağlıkçılar aylardır göreve başlamayı bekliyorlar. Ataması yapılan ancak TKHK'da göreve başlayamayan adayların tepkileri büyüyorum.

Sağlık Personeli 20.03.2017, 14:30 05.02.2019, 16:07
KPSS 2016/7 İle TKHK'ye Atanan Sağlıkçılar Bir An Önce Göreve Başlamak İstiyor

Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumuna KPSS 2016/7 ile sağlıkçı ataması gerçekleştirildi. Gerçekleştirilen atamalarından sağlıkçılar aylardır kurumda göreve başlamayı bekliyorlar. Konu ile ilgili olarak Sağlık Bakanı Recep Akdağ'ın Türkiye Kamu Hastaneler Kurumuna atanan personellerin göreve başlamaları için talimat vermesi gerektiğini haber yapmıştık. İlgili haber için buraya tıklayınız.

ATANAN PERSONELLERİN TEPKİLERİ ARTIYOR

Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumuna KPSS 2016/7 le atanan ancak aylardır göreve başlamayan sağlıkçılar sitemize bir yazı göndererek mağduriyetlerini belirttiler. Sitemize gönderilen yazıyı aşağıda aktarıyoruz;

"KPSS 2016/7 ile Türkiye Kamu Hastanelerine atanan sağlıkçılar olarak güvenlik soruşturması sebebiyle 4,5 aydır beklemekteyiz. Yine 2016/7 ile halk sağlığına atanan sağlıkçı arkadaşlarımız işlerine başlamış olup 2. maaşlarını almış bulunmaktalar. Fakat bizler sürekli "Haftaya başlayacaksınız" vaadi ile oyalanıyoruz. Bu süreçte hem maddi hem manevi olarak fazlasıyla yıpranmış durumdayız. Birçoğumuz atandığı gerekçesiyle işlerini bırakmış, birçoğumuz ise atandığı yerden ev tutarak 5 aydır boş evlerin kirasını ödemekteler. Üstelik ne zaman başlayacağımıza dair, bütün çabalarımıza rağmen hala net bir cevap alamadık. Hiçbir yerden bilgi alamıyoruz. Yıpranmış beyinlerimizle hastalara hizmet vermek istemiyoruz. Ülkemizde sağlıklı sağlıkçılar olması adına bu sürecin daha fazla uzamasını istemiyoruz. Bu zorlu sürecin sonucunda mağduriyetimizin daha fazla uzatılmamasını istiyoruz." 

Yorumlar (15)
Hemsire 3 yıl önce
Ee 2017/3le atananlar ne zaman başlıyacak daha 2016yi baslatmamislar
Ayşe 3 yıl önce
Gerçekten mağduruz ya Bakanım bize yardım edin lütfen
Gulsen 3 yıl önce
SAYIN BAKANIM çok mağdur olduk ama bizi haber yaptığınız için teşekkür ederiz
süleyman 3 yıl önce
İnsanları mağdur etnek kimin kimib hoşuna gidiyor anlamıyorum Allah aşkına yeter
Ecem 3 yıl önce
Sayın bakanim Recep AKDAG
niye sesimize kulak tikiyorsunuz. Neden hâlâ mağdur ediliyoruz
Esra 3 yıl önce
Nolur baslayalim artik borc dag gibi oldu
Ebru 3 yıl önce
Maddi manevi mağdur durumdayız güvenlik soruşturması bitsin artık!!
Mehmet 3 yıl önce
Mağduruz
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın