KPSS 2016/7 İle TKHK'ye Atanan Sağlıkçılar Bir An Önce Göreve Başlamak İstiyor

KPSS 2016/7 ile Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumuna atanan sağlıkçılar aylardır göreve başlamayı bekliyorlar. Ataması yapılan ancak TKHK'da göreve başlayamayan adayların tepkileri büyüyorum.

KPSS 2016/7 İle TKHK'ye Atanan Sağlıkçılar Bir An Önce Göreve Başlamak İstiyor

Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumuna KPSS 2016/7 ile sağlıkçı ataması gerçekleştirildi. Gerçekleştirilen atamalarından sağlıkçılar aylardır kurumda göreve başlamayı bekliyorlar. Konu ile ilgili olarak Sağlık Bakanı Recep Akdağ'ın Türkiye Kamu Hastaneler Kurumuna atanan personellerin göreve başlamaları için talimat vermesi gerektiğini haber yapmıştık. İlgili haber için buraya tıklayınız.

ATANAN PERSONELLERİN TEPKİLERİ ARTIYOR

Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumuna KPSS 2016/7 le atanan ancak aylardır göreve başlamayan sağlıkçılar sitemize bir yazı göndererek mağduriyetlerini belirttiler. Sitemize gönderilen yazıyı aşağıda aktarıyoruz;

"KPSS 2016/7 ile Türkiye Kamu Hastanelerine atanan sağlıkçılar olarak güvenlik soruşturması sebebiyle 4,5 aydır beklemekteyiz. Yine 2016/7 ile halk sağlığına atanan sağlıkçı arkadaşlarımız işlerine başlamış olup 2. maaşlarını almış bulunmaktalar. Fakat bizler sürekli "Haftaya başlayacaksınız" vaadi ile oyalanıyoruz. Bu süreçte hem maddi hem manevi olarak fazlasıyla yıpranmış durumdayız. Birçoğumuz atandığı gerekçesiyle işlerini bırakmış, birçoğumuz ise atandığı yerden ev tutarak 5 aydır boş evlerin kirasını ödemekteler. Üstelik ne zaman başlayacağımıza dair, bütün çabalarımıza rağmen hala net bir cevap alamadık. Hiçbir yerden bilgi alamıyoruz. Yıpranmış beyinlerimizle hastalara hizmet vermek istemiyoruz. Ülkemizde sağlıklı sağlıkçılar olması adına bu sürecin daha fazla uzamasını istemiyoruz. Bu zorlu sürecin sonucunda mağduriyetimizin daha fazla uzatılmamasını istiyoruz." 

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 05 Şubat 2019, 16:07
YORUM EKLE
YORUMLAR
Hemsire
Hemsire - 2 yıl Önce

Ee 2017/3le atananlar ne zaman başlıyacak daha 2016yi baslatmamislar

Ayşe
Ayşe - 2 yıl Önce

Gerçekten mağduruz ya Bakanım bize yardım edin lütfen

Gulsen
Gulsen - 2 yıl Önce

SAYIN BAKANIM çok mağdur olduk ama bizi haber yaptığınız için teşekkür ederiz

süleyman
süleyman - 2 yıl Önce

İnsanları mağdur etnek kimin kimib hoşuna gidiyor anlamıyorum Allah aşkına yeter

Ecem
Ecem - 2 yıl Önce

Sayın bakanim Recep AKDAG
niye sesimize kulak tikiyorsunuz. Neden hâlâ mağdur ediliyoruz

Esra
Esra - 2 yıl Önce

Nolur baslayalim artik borc dag gibi oldu

Ebru
Ebru - 2 yıl Önce

Maddi manevi mağdur durumdayız güvenlik soruşturması bitsin artık!!

Mehmet
Mehmet - 2 yıl Önce

Mağduruz