Maliye Onaylarsa Sağlık Personeli Alımı Bu Yıl Yapılacak

Sağlık personelleri atama mücadelelerini yoğun bir şekilde sürdürüyorlar. Peki atamalar ne zaman yapılacak? Konu ile ilgili olarak AK Partili Kaçar'dan önemli bir açıklama geldi.

Maliye Onaylarsa Sağlık Personeli Alımı Bu Yıl Yapılacak

Atama bekleyen sağlıkçılar mücadelelerini yoğun bir şekilde sürdürürken konuyla ilgili olarak AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Mahmut KAÇAR’dan da bir açıklama geldi.

Kaçar: Maliye Onayı Olursa Alım Olacak

Şanlıurfa Milletvekili Mahmut KAÇAR, sosyal medya hesabından şu açıklamaları yaptı: “Son günlerde Sağlık Bakanlığında yeni sağlık personeli alımı olup olmadığı ile ilgili yoğun sorular gelmekte olup, konuyla ilgili; Sağlık Bakan yardımcımızla yaptığımız görüşmede 2017 yılı içerisinde atama yapmak üzere Maliye Bakanlığından sözleşmeli personel kadrosu talep edildiği, talebin Maliye Bakanlığınca onaylanması halinde 2017 yılı içerisinde sağlık personeli alımı yapılacağı ifade edilmiştir.”

Adaylar Ek Atama İstiyor

2017 sağlık personeli alımlarını yetersiz bulan adaylar, eski Bakanımız Recep AKDAĞ’ın ek atama sözü verdiğini ve yeni Bakanımız Ahmet DEMİRCAN ise alımlarla ilgili Maliye’yi işaret ettiğini ifade etmektedirler. Ek atama baskılarını arttıran atama bekleyen sağlıkçılar Maliye Bakanlığı’ndan ek atama onayı beklemektedirler.

Kamupersoneli.net Değerlendirmesi: Sağlık Bakanımız Ahmet DEMİRCAN, ihtiyaçlar ölçüsünde alımlar yapılacağını, Şanlıurfa Milletvekilimiz de Maliye’den kadro talebi olduğunu açıklamıştı. Şu ana kadar ek atamayla ilgili Maliye’den olumlu bir dönüş yapılmadığı bilgisi var. Daha doğrusu Maliye yeni personel alımına sıcak bakmamaktadır. Sağlık personeli, öğretmen ve diğer kurumların yeni personel alımı da Maliye onayına kalmış gözükmektedir.

Zeki KARA (zekikara@kamupersoneli.net) / Kamupersoneli.net - ÖZEL HABER

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 26 Eylül 2017, 10:24
YORUM EKLE
YORUMLAR
Kader
Kader - 2 yıl Önce

hadi inş büyük bir azimle bekliyoruz

fıratt
fıratt - 2 yıl Önce

artık att alımı olsun ortaögretim 91 aldım daha atanmadım

kazım
kazım - 2 yıl Önce

att ataması bekliyoruz

Ayşe
Ayşe - 2 yıl Önce

Lütfen orta öğretim hemşireler mağdur edilmesin üç binin üzerinde alım bekliyoruz .

hemşire
hemşire - 2 yıl Önce

" 2017/5 " 3 aydir zi̇mmet bekli̇yor. çalıştık 90 küsür puanlar aldık, atandık ama işimize başlayamadık. önce atanmış kişilerin işlemleri tamamalansın sanki biz yokmuşuz gibi yeni alımdan bahsediliyor

Lise hemşire
Lise hemşire - 2 yıl Önce

Artık ortaöğretim hemşire atası olsun en azindan 79 alan atansın

Lisans hemşire
Lisans hemşire - 2 yıl Önce

Atanmış arkadaşlar zaten atanmış bıraksınlar da şurada bekleyenler de bi atansın dünyaca girmekten bıktık sabırsızlıkla ek atamayı bekliyoruz maliye biran evvel atamayı onaylamalı!

Laborant
Laborant - 2 yıl Önce

1 yıl sınava hazırlandık ve 85 üzerinde puan aldık.Sağlıkçıyız ve bu puanlar yetmiyor.Bizler sadece emeklerimizin karşılığını istiyoruz..