Özel Poliklinikte Çalışan Sağlık Görevlileri, 112 Ekibini Darp Etti

Yaşanan olay Muğla’nın Bodrum ilçesinde meydana geldi.. İddiaya göre 112 Acil Servis çalışanlarının özel bir poliklinikte görevli olan sağlık görevlileri tarafından darp edildiği bildirildi. Yaşanan olay sonrasında 112 çalışanlarının polinik çalışanlarından şikayetçi oldukları ifade edildi...

Sağlık Personeli 17.05.2019, 21:25
Özel Poliklinikte Çalışan Sağlık Görevlileri, 112 Ekibini Darp Etti

Olay sabah saatlerinde Bodrum'un Turgutreis Mahallesi'nde hizmet veren bir özel poliklinikte meydana geldi.

Söz konusu iddiaya göre sabah saatlerinde akrep tarafından sokulan vatandaşın polikliniğe getirildiği ve daha sonra orada yapılan ilk müdahale yapılmasıyla beraber 11 acil sağlık ekibinden yardım istediği belirtildi.

Polikliniğe giden sağlık personellerinin hastaya verilen ilacın dozunun sorulmasıyla tartışma çıktığı ifade edildi.

Yaşanan tartışma sonrasında ise iddialara göre Poliklinik çalışanlarının, 112 Acil Sağlık çalışanlarından Yunus B. ve Asli G.'yi darp etti.

OIaydan hemen sonra  Turgutreis Jandarma Karakol Komutanlığına giden 112 Acil Sağlık çalışanları poliklinik çalışanları tarafından darp, hakaret ve tehditlere maruz kaldıkları nedeniyle suç duyurusunda bulundular.

112 çalışanlarını darp ettiği belirtilen poliklinik çalışanlarının ifadeleri alındı ve sağlık personelleri daha sonra Bodrum Devlet Hastanesi’ne giderek tedavi olup darp raporu aldı.

112 çalışanlarını tehdit ettiği iddia edilen poliklinik yetkilisi ise kendilerinin sağlık çalışanı olduğunu belirtti ve;

"Bu konuda açıklama yapmak istiyorum. Elimde güvenlik kamerası görüntüleri var. Bunları jandarmaya vereceğim” dedi.

Yorumlar (0)