Sağlık Bakanı Akdağ: '2017'de 15 bin personel alımı yapacağız'

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, katıldığı bir televizyon programında sağlık personeli alımlarına ilişkin açıklamalarda bulundu.

Sağlık Personeli 10.02.2017, 20:54 03.02.2019, 15:31
Sağlık Bakanı Akdağ: '2017'de 15 bin personel alımı yapacağız'

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Kardelen TV ekranlarında yayınlanan Gündem Özel programında çok önemli açıklamalarda bulundu. Kamupersoneli.net olarak Sağlık Bakanı Recep Akdağ'a 7 soru yöneltmiştik. 

ANAYASA DEĞİŞİKLİĞİ AÇIKLAMASI

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, ilk olarak anayasa değişikliği teklifi ile ilgili açıklama yaptı. Bakan Akdağ "Demokrasi ortamında tartışmaların olması iyidir, demokraside farklı görüşlere de ihtiyaç var ve bu tartışmaların yaşanması çok normal. Fakat Meclis'te anayasa değişikliği teklifi görüşmelerinde yaşanan tartışmalar çok yanlış şeylerdi ve olmaması gerekiyordu." ifadelerine yer verdi. Akdağ, "Anayasa değişikliği teklifi için isteyen 'Hayır' diyebilir fakat son kararı halk verecek. Biz anayasa teklifiyle birlikte Meclis'i yerli yerline oturtacağız ve Cumhurbaşkanının yargılanabilmesinin önünü açacağız, kimse diktarlük yapıyorlar demesin." açıklamasını yaptı.

SAĞLIK PERSONELLERİ ATAMASI AÇIKLAMASI

Bakan Akdağ, "Sağlık personellerinin bir an önce işlerine başlamalarını istiyoruz. FETÖ nedeniyle güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması yapılıyor. Ataması yapılan sağlık personelleri önümüzdeki 1 ay içerisinde göreve başlayacaklar." açıklamasında bulundu.

"15 BİN ALIM YAPILACAK"

Sağlık Bakanı Recep Akdağ'ın açıklamalarından satır başları şu şekilde;

- Kısa zaman içerisinde 3800 personel alımı yapacağız ve ilanları yayınlayacağız. Sağlık personeli adayları ilanları takip edecekler.

- 2017 yılında ise toplamda 15 bin personel alımı yapacağız. Maliye Bakanlığı ile görüşmelerimiz devam ediyoruz. 15 bin sayısını arttırmak için çalışmalarım devam ediyor. Acil Tıp Teknisyenleri ve lise mezunu personel alımlarını da arttıracağız. Ayrıca önlisans ve lisans mezunu personel alımlarını da arttırmaya çalışıyoruz. Ağırlıklı olarak üniversite mezunlarını istihdam ediyoruz.

- Sağlık Bakanlığı'ndan 6500 kişi ihraç edildi.

Yorumlar (18)
Harun ÇAKI 3 yıl önce
sizlere de teşekkür ediyoruz sayın editör sesimizi duyurmamızda yardımcı olduğunuz için.
Asli han 3 yıl önce
Kamu personeli olarak gerçekten çok duyarlisiniz sesimizi duyurduğunuz için teşekkür ederiz
Murat Kadan 3 yıl önce
Tıbbi Laboratuvar alımı da artsın
Atanamayan ATT 3 yıl önce
acil tıp teknisyenleri atansın
Kübra Alanka 3 yıl önce
Ortaöğretim hemsire sayisi artirilsinnnn lütfennnn
Erdal koç 3 yıl önce
Onümüzdeki 3800 lük alım 15 binin içindemi dışındamı
Hamit taştekin 3 yıl önce
Sağlık yönetimi kadrosuda açın lütfen
Aslı 3 yıl önce
Biyomedikal mühendislerine de kadro açılmalı, Avrupa'da her hastahanede en az 2 biyomedikal mühendisi çalışıyor.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın