Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan Şehir Hastaneleri İçin Personel Sıkıntısı Açıklaması

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Türkiye'nin birçok kentinde yapımı devam eden şehir hastanelerinde görevlendirilecek personelle ile ilgili açıklamalar geldi. Sağlık Bakanı Koca'nın personel ve tabip konusuna dair yapmış olduğu değerlendirme detaylarını sizlerle paylaşıyoruz.

Sağlık Personeli 04.11.2018, 19:43 04.11.2018, 21:29
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan Şehir Hastaneleri İçin Personel Sıkıntısı Açıklaması

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Manisa'da yapımı devam eden şehir hastanesine bir ziyaret gerçekleştirdi.

Bu kapsamda hastanelerin faaliyet durumu ve eksiklerinin giderilmesi konusunda açıklamalarda bulunan Fahrettin Koca personel temini noktasına değindi. 

PERSONEL SIKINTISI YAŞAMAMAK İÇİN GAYRET İÇİNDEYİZ

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yapmış olduğu konuşmasının başında hükümet tarafından başlatılan Sağlıkta Dönüşüm Reformu'na ilişkin memnuniyetini dile getirdi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan sayesinde başlatılan bu reform programı kapsamında çok sayıda şehirde yapımı devam eden şehir hastaneleri projelerine değinen Bakan Koca, bu konuda detaylı bilgiler verdi. Şehir hastanelerinin fiziki kapasitesinin büyüklüğü yanında teknolojik altyapısı, ileri teknolojiye sahip oluşu dolayısıyla önemine vurgu yapan Sağlık Bakanı Koca personel eksikliği olmaması adına ise gayret gösterdiklerini açıkladı.

''Biz şehir hastanelerini çok önemsiyoruz. Şehir hastanelerini sağlıkta gelinen ve hizmetin alınabildiği son nokta olarak planlamak istiyoruz. Dolayısıyla burada şehir hastanelerinde verilen hizmet, personel ve hekim sıkıntısı anlamında bir sorun yaşanmaması için büyük bir gayret içinde olacağız.''

Kamupersoneli.net - ANKARA

Yorumlar (3)
hazal 12 ay önce
bizler atama bekliyoruz böyle haberler çok üzüyor biz sağlıkçıları bilin istedim
Kader 12 ay önce
Atanamayan onca sağlıkçı varken özelliklede hemşire personel sıkıntısı söz konusu dahi olmaması lazım
Atama tarihleri aciklansin lutfen 12 ay önce
Atamalar ne zaman?