Sağlık Bakanlığı 17 Bin Taşeron İşçisi Alımına Adaylar Tepkili !

Sağlık Bakanlığı 2017 yılı içinde 17 bin taşeron işçisi alacak. Söz konusu personel alımı diğer adayların tepkisini çekti.

Sağlık Bakanlığı 17 Bin Taşeron İşçisi Alımına Adaylar Tepkili !

Eski Sağlık Bakanı Recep Akdağ yaptığı açıklamalarında 2017 yılı içinde Bakanlık bünyesinde 46 bin 500 personel alımı yapılacağını açıklamıştı. Eski Bakan Recep Akdağ tarafından yapılan açıklamada 17 bin şirket personeli alımı yapılacağı ifade edildi.

16 BİN 500 ALIM YAPILDI

Bilindiği gibi Sağlık Bakanlığı bünyesinde 4 bin personel alımı ve KPSS 2017/5 ile 12 bin 500 personel alımı gerçekleştirildi. Bu kapsamda geriye sadece 13 bin doktor ve 17 bin taşeron işçisi alımı yapılacağı kaldı. 2017 yılı içinde 17 bin taşeron işçisi alımı yapılacak. Söz konusu alımlar hakkında adaylar tepkili.

17 BİN TAŞERON ALIMI YAPILACAK

Konu ile ilgili olarak adaylar sitemize yorum ve geri bildirim gönderdiler. Adaylar sitemize gönderdikleri geri bildirimlerde 17 bin taşeron işçisi alımından rahatsız olduklarını ve taşeron işçilerin kadroya geçme çabasının üstüne neden hala taşeron işçisi alımı yapıldığını sorguladılar. Kamupersoneli.net olarak adayların sitemize gönderdikleri geri bildirimlerdeki tepkilerini ziyaretçilerimizle paylaşıyoruz. 

Kamupersoneli.net Notu: Sizlerde Sağlık Bakanlığı 17 bin taşeron işçisi alımına ilişkin görüş ve taleplerinizi sayfanın alt kısmından yorum yaparak belirtebilirsiniz. 

ADAYLARIN TEPKİLERİ

- Madem taşeronda alınacak torpil kalksın işsizlerin onu açılsın.

- Tıbbi sekreter alımları ön lisanstan gecen ki atamada 704 kişi olmuştu inşallah bu alımda Daha yüksek alımlar olur oldukça çok mezun var bu yığılmalar son bulsun. Taşeron olarak alım olacaksa diplomalı tıbbi sekreterler inşallah.

- Madem ihtiyaç var alım yapın doğru düzgün neden taşeron alıyorsunuz.

- Laborant ve veteriner sağlık tekniklerinden de alım yapılsın.

Kamupersoneli.net - ÖZEL HABER

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 06 Ağustos 2017, 16:24
YORUM EKLE
YORUMLAR
Merve
Merve - 2 yıl Önce

Anestezi teknikeri de alsınlar yeter artık bu ülkede bu kadar sağlıkçı işsiz .Evde 84 puanla oturuyoruz yazık degil mi boşuna mı üniversite okuduk.

Biyomedikal
Biyomedikal - 2 yıl Önce

Biyomedikal olarak mağduruz mühendis tekniker alınmasını istiyoruz taşeron kadroya geçecekse biz neden okuduk o zaman ?

Ortaöğretim hemşire
Ortaöğretim hemşire - 2 yıl Önce

Kamu personeli bizimde sesimizi duyur ortaöğretim hemşire alımı daha fazla olmalı lisede üniversitede de hemşirelik eğitimi 4 yıl neden 20 katı kadar lisans mezunu alınıyor ki tamm daha fazla olsun ama bari 2-3 katı kadar. 20 kat çok uçuk bizler boşuna mı sağlık lisesi okuduk

Seraphemsire
Seraphemsire - 2 yıl Önce

Lutfen att yim temizlikci olarak bile calismaya raziyim duyun sesimi

Gunay
Gunay - 2 yıl Önce

Adanın varsa ilkokul mezunu ol işin hazır malesef biyle bir ülkede yasiyoruz

Fatıma zehra
Fatıma zehra - 2 yıl Önce

Madem taseron alınacak biz neden bu okullarda okuduk masraf ettik asgari ücret almak için miydi bütün emeklerimiz. Şehir hastaneleri taşeronların yeri değil bu bölümü okuyup hakkı ile atananların yeridir. Radyoloji kadrolu atanmak istiyor...Kamu personeli lütfen sesimizi duyurmaya devam edin kimse bu haksızlığa göz yumduk sanmasıl. ..

Burak biyomedikal mühendisi
Burak biyomedikal mühendisi - 2 yıl Önce

Bir Biyomedikal mühendisi olarak yüksek puanla atama bekliyorum. 88.4 puanım ve diğer arkadaşlarım da aynı durumda bu halde iken taşeron bize hakarettir.

Sema Barak
Sema Barak - 2 yıl Önce

Biz diplomalı işsizler olarak çakılı kaldık adamın olmayınca özelde de iş yok başta tıbbi sekreter olmak üzere işsiz bircok sağlık bölümü mezunu varken neden hâlâ taşeron alma gereği duyuluyor bu kadar mezun gencin hakkını kim verecek