Sağlık Bakanlığı 18 Bin Personel Alımı Yapacak ! Hemşire, Ebe, Tekniker ve Teknisyen

Sağlık Bakanlığı bünyesinde 18 bin personel alımı yapılacağı ifade edildi. Peki alımlar ebe, hemşire, tekniker ve teknisyen kadrolarından hangisinde olmalıdır?

Sağlık Bakanlığı 18 Bin Personel Alımı Yapacak ! Hemşire, Ebe, Tekniker ve Teknisyen

Eski Sağlık Bakanı Ahmet Demircan 24 Haziran seçimlerinden sağlık personeli alımları hakkında çeşitli açıklamalar yapmış ve personel alımı haberi bekleyen adaylara müjde vermişti.

18 BİN PERSONEL ALIMI YAPILACAK

Eski Bakan Demircan yaptığı açıklamalarında 9 bin personel alımı yaptıklarını 18 bin için de Maliye Bakanlığından izin çıktığını ifade etmiş, ilanın Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezinin resmi web adresi aracılığı ile Haziran ayına varmadan ya da Haziran başında personel alımlarının yapılacağını vurgulamıştı.

Konu ile ilgili olarak gazeteci Murat Polat çeşitli açıklamalar yapmış ve Türkiye Büyük Millet Meclisinde eski Bakan Demircan ile görüştüğünü ifade etmişti. Polat açıklamasında "Haziran ayında 18 bin hemşire ve tekniker ataması yapacak. Çoğunluk teknisyen ve tekniker alınacak dedi." ifadelerini kullanmıştı.

ADAYLARIN TALEPLERİ

Yapılan bu açıklamaların ardından Sağlık Bakanlığının personel alım ilanı adaylar tarafından heyecanla bekleniyor. Haziran ayının üzerinden 4 ay geçmesine rağmen ilan hala yayımlanmadı. 

Adaylar sitemize gönderdikleri geri bildirimlerde ilanın bir an önce yayımlanmasını talep ediyorlar. Peki alımlar ebe, hemşire, tekniker, ve teknisyen kadrolarından hangisinde yapılmalıdır?  Sayfanın alt kısmından yorum yaparak taleplerinizi belirtebilirsiniz. 

KAMUPERSONELİ.NET - ÖZEL HABER

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Serap
Serap - 7 ay Önce

Hemşirelik alımı yapılsın aylardır bekliyoruz

MERVE KARAARSLAN
MERVE KARAARSLAN - 7 ay Önce

eği̇tm önemli̇... lisans hemşireye ağırlık verilmeli...

Canan
Canan - 7 ay Önce

Sağlık meslek liselerinden mezun olanlara sözler verildi göreve başlıycaklar diye önce onların atamaları yapılmalı enbüyük haksızlık 2018 mezunlarına olmuştur atama bekliyoruz

Yeşim ece
Yeşim ece - 7 ay Önce

Yıllardır ebe alım sayısı çok az oluyor.Mezun her sene artıyor ama alım sayısı artmiyor.Lisans ebeler mağdur oluyor.

Merve
Merve - 7 ay Önce

Hemsiree

Ahmet
Ahmet - 7 ay Önce

Lise cikisli saglik teknisyeni ve hemsire alinmali

Asfjk
Asfjk - 7 ay Önce

Lütfen hemşirelik ve ebe yardımcıları atansın bu bizim hakkımız

Sila
Sila - 7 ay Önce

Hemsire alinsin cok eksik var