Sağlık Bakanlığı 18 Bin Sağlık Personeli Alım İlanı Hangi Kadrolarda Yapılacak?

2018 yılı içerisinde Sağlık Bakanlığı'na 55 bin civarında sağlık personeli ile sağlık işçisi alımı yapılacağı açıklanmıştı. Söz konusu alımların 4 parça halinde yapılacağı açıklanırken bu alımların ilki geçtiğimiz Nisan ayında yayımlanmıştı. Sağlık Bakanlığı'na yapılacak ikinci alımların ise bu dönemlerde yayımlanması bekleniyor. Peki Sağlık Bakanlığı personel alım ilanı hangi pozisyonlarda yapılacak? Haberimizde değerlendiriyoruz.

Sağlık Personeli 26.05.2018, 20:46 26.05.2018, 21:05
Sağlık Bakanlığı 18 Bin Sağlık Personeli Alım İlanı Hangi Kadrolarda Yapılacak?

Sağlık Bakanlığı'nın personel alımları binlerce aday tarafından merakla bekleniyor. Öyle ki adaylar seçim öncesi dönemde kendi kadrolarından daha fazla alım yapılması için sosyal medya üzerinde kampanyalar düzenliyorlar. 

Peki Sağlık Bakanlığı'na yapılması planlanan alımlar hangi pozisyonlarda yapılacak? Sizlerle beraber değerlendiriyoruz. 

SAĞLIK BAKANLIĞI PERSONEL ALIM İLANI BEKLENİYOR

Sağlık Bakanlığı'na yapılacak personel alımları, Sağlık Bakanı Ahmet Demircan tarafından adaylara duyurulmuştu. Sağlık Bakanı Demircan yapılacak alımlara ilişkin ilk açıklamalarında 55 bin civarında sağlık personeli ile sağlık işçisi alımı yapılacağını ve bu alımların kademeli olarak gerçekleştirileceğini duyurmuştu. 

Sağlık Bakanı Ahmet Demircan konuya dair son açıklamasında ise 9 bin aldıklarını ve 18 bin için de Maliye Bakanlığından izin çıktığını bildirdi. Bakan Demircan açıklamalarının devamında önümüzdeki günlerde ÖSYM'nin sitesinde ilan edileceğini Haziran ayına varmadan ya da haziran başında 18 bin sağlık çalışanını bu sağlık ordusuna katmış olacaklarını ifade etmişti. Sağlık işçisi alımına da değinen Bakan Demircan bu konu hakkında da demişti. 

ALIMLAR HANGİ POZİSYONLARDA YAPILACAK?

Sağlık Bakanlığı'ndan alım ilanı bekleyen adayların en çok konuştukları konunun başında, alımların hangi pozisyonlarda olacağı konusu geliyor. Adaylar, seçim öncesi dönemde bu konuda sosyal medya kampanyaları düzenleyerek kendi bölümlerine yapılacak alım sayısını artırmayı hedefliyorlar. 

Sağlık personeli adayları tarafından yapılan bu sosyal medya kampanyalarını da siz okuyucularımıza Kamupersoneli.net olarak aktarıyor ve adayların sesi olmaya çalışıyoruz. 

Kamupersoneli.net olarak Sağlık Bakanlığı alımlarına dair yapmış olduğumuz önceki haberlerimizde 18 bin personel alım ilanı ile ilgili bir iddiayı gündeme getirmiştik. Haberimizde, Gazeteci Murat Polat tarafından ortaya atılan bir iddiayı gündeme getirmiştik. Murat Polat açıklamalarında "Sağlık Bakanı Ahmet Demircan ile grup toplantısında konuştum. Haziran ayında 18 bin hemşire ve tekniker ataması yapacak. Çoğunluk teknisyen ve tekniker alınacak dedi." ifadelerine yer vermişti. 

SİZCE ALIMLAR HANGİ KADROLARDA VE HANGİ SAYILARDA OLMALI?

Kamupersoneli.net olarak Sağlık Bakanlığı tarafından yayımlanacak adayların seslerini duyurmak amacıyla yapmış olduğumuz haberlerimizde adaylara görüşlerini sormuştuk. Adaylar haberlerimizin altına yapmış oldukları yorumlar ile hangi kadrolardan ne kadar alım beklediklerini yazmışlar ve seslerini duyurmaya çalışmışlardı. 

Bu haberimizde siz okuyucularımıza Sağlık Bakanlığı 18 bin personel alım ilanında hangi kadrolardan alım yapılamasını ve bu alımların en az hangi sayılarda olmasını beklediğinizi soruyoruz. Görüşlerinizi bizimle paylaşarak sesinizi yetkililere duyurabilirsiniz. 

Kamupersoneli.net - ÖZEL Haber

NOT: BU HABERİN İZİNSİZ, AKTİF LİNK VERİLMEDEN, BİR BÖLÜMÜNÜN ALINMASI VEYA TAMAMININ KOPYANIP KULLANILMASI DURUMUNDA HUKUKİ SÜREÇ BAŞLATILACAKTIR...

Yorumlar (246)
Sibel 1 yıl önce
Ortaögretim hemşireye hak edilen sayının verilmesini istiyoruz.mağduriyetimiz giderilmeli.ADALET istiyoruz.
Ebru 1 yıl önce
En az 4000-5000 ortaöğretim hemșire alımı yapılmalı lisanslar 66 ile bile atanıyor biz hepimiz yüksek puanlarla evde oturuyoruz puanlar en az 81-82 ye inmeli
Seda 1 yıl önce
Orta öğretim hemşire alım sayısını Allah rızası için arttırın lisanlar 60 al atanıyor 80li puan alam orta öğretim bekliyor.
Anestezi 1 yıl önce
Lütfen branş dağılımı bir an önce aciklansin
Elif 1 yıl önce
Lütfen artık şu branş dağılımını açıklayın
Lale 1 yıl önce
En az 4000-5000 ortaöğretim hemșire alımı yapılmalı
Ayşe 1 yıl önce
Orta öğretim hemşireler binlerce alım bekliyor.
derya 1 yıl önce
Arkadaşlar liseli mezunlar olark bu son sansimiz.bu atamada gittik gittik yoksa daha atanma sansimiz yk.Alllah hepimize hayirli isler yerler nadip etsin, meslegimizi hakkiyla yapalim insAllah.aciltip teknisyeni
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın