Sağlık Bakanlığı 19 Bin İşçi Alımına İlişkin Detaylar Belli Oldu

Eski Sağlık Bakanı Ahmet Demircan 19 bin işçi alımı yapılacağını ifade etmiş ve yeni Bakan Fahrettin Koca'dan da bu konu hakkında bir girişim beklendi. Yüzbinlerce aday tarafından beklenen 19 bin işçi alımına ilişkin yeni detaylar belli oldu.

Sağlık Bakanlığı 19 Bin İşçi Alımına İlişkin Detaylar Belli Oldu

Bunan önce eski Sağlık Bakanı Ahmet Demircan Bakanlık bünyesinde 19 bin işçi alımı yapılacağını ifade etmişti. Yüzbinlerce aday tarafından Sağlık Bakanlığı işçi alımı hakkında yeni Bakan Fahrettin Koca'dan da bir girişim beklendi. 

Sağlık Profesyonelleri Platformu yönetim kurulu bugün TBMM'ye bir ziyaret gerçekleştirdi. Aras Ali Altıntaş başkanlığında yapılan ziyarette Sağlık atamaları ile ilgili önemli kararlar çıktı. Yayımlanan kararda Sağlık Bakanlığı 'nın 19 bin sağlık işçisi alımı için bilgi de verildi.

İŞÇİ ALIMI DETAYLARI BELLİ OLDU

Bu platform Sağlık komisyon başkanı Şenel Yediyıldız, Komisyon sözcüsü Sağlık eski Bakanı Ahmet Demircan, Komisyon üyesi Tarim eski Bakanı Ahmet Eşref Fakibaba, Ak parti Komisyon üyesi Abdullah Ağralı, Ak parti Komisyon üyesi Recep Şeker ile görüştü. Platform tarafından bu alımlara ilişkin bir açıklama yapıldı ve şu ifadelere yer verildi:

"Sn Demircan' in bakanlık sürecinde dile getirdiği "19 bin sağlık isçisi yıl sonuna kadar alınacak" sözünü hatırlattık. Bunun mutlaka yapılacağını bütçe ve maliyede sıkıntı nedeni ile uzadığını yakın süreçte tamamlanacağını belirtti."

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 05 Aralık 2018, 17:04
YORUM EKLE
YORUMLAR
Yasin  Aydoğan
Yasin Aydoğan - 7 ay Önce

Noldu nasıl örenebiliriz

Hediye
Hediye - 7 ay Önce

Temizlikçi alincakmi

Hacı yildirim
Hacı yildirim - 7 ay Önce

Ağrı devlet hasatanesinpersonel alimi

Saruhan sığınç
Saruhan sığınç - 7 ay Önce

Kadrolu işçi olarak çalışmak istiyorum neyapmam lazım ok