Sağlık Bakanlığı 2017/3 Açıktan Atama Başvurularında Son Gün

Sağlık Bakanlığı tarafından yayımlanan 2017/3. dönem açıktan atama kurasına başvurularda sürecin sonuna gelindi. Başvurular nasıl yapılacak? Açıktan atama kurasına ilişkin tüm detaylar haberimizde...

Sağlık Bakanlığı 2017/3 Açıktan Atama Başvurularında Son Gün

Sağlık Bakanlığı tarafından yayımlanan kura metni ile 2017/3 açıktan atama ile uzman, tabip, uzman tabip, diş tabibi, uzman diş tabibi ve eczacı kadroları için alım yapılacak.

2017/3. dönem atama kurası ile Sağlık Bakanlığı ve bağlı kuruluşları ile diğer kamu kurum ve kuruluşlarının ihtiyaçları için, tıpta uzmanlık mevzuatına göre uzman olanlar ile uzman tabip, tabip, uzman diş tabibi, diş tabibi ve eczacı kadrolarına ilk defa veya yeniden yapılacak atama, yerleştirme işlemleri yapılacak.

2017/3. dönem açıktan atama kurası 20 Aralık 2017 Çarşamba günü yapılacak. Atama kurasına ilişkin saat ve yer bilgisi ilerleyen tarihlerde açıklanacak. 

KURA BAŞVURULARI SONA ERİYOR !

Sağlık Bakanlığı açıktan atama kurasına başvurular, bugün (1 Aralık) sona eriyor. Kuraya başvurular, Personel Bilgi Sistemi (PBS) üzerinden yapılacak.  Kura başvurusunda bulunup başvurusunu iptal ettirmek isteyenler, 8 Aralık- 14 Aralık 2017 tarihleri arasında, PBS üzerinden elektronik ortamda kura başvurusunu iptal edebilecek. Kura başvurusunu iptal ettirenler bu kuraya yeniden başvuru yapamayacak.

Kura sonucu herhangi bir kadro veya pozisyona yerleşenler, kura sonuçlarının ilanından itibaren bir yıl süreyle tekrar kuraya başvuramayacak. 

Kuraya Başvuru Yapacak Adayların; 657 sayılı DMK'nın 48. maddesinde belirtilen genel şartları taşımaları gerekiyor.  Bakanlık ve bağlı kuruluşları ile Kamu Kurum ve Kuruluşlarında 657 sayılı Kanunun 4/A maddesine tabi Devlet memuru olarak çalışanlar dışındaki diğer statülerde görev yapan eczacı, diş tabibi ve uzman diş tabipleri, ilk defa veya yeniden atanmak isteyen ve 5371 sayılı Kanun gereği Devlet Hizmeti Yükümlülüğü bulunmayan tabip ve uzman tabipler

Kamu Kurum ve Kuruluşlarında 657 sayılı Kanuna tabi Devlet memuru olarak çalışanlar dışındaki diğer statülerde görev yapan ve kura son başvuru tarihi itibariyle Devlet Hizmeti Yükümlülüğünü tamamlamış olan tabip ve uzman tabipler ve Kura son başvuru tarihine kadar mezun olmuş ve en geç 01 Aralık 2017 Cuma günü saat 18:00’e kadar Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından diploma uzmanlık tescilleri yapılmış olan uzman (TUTG) ve uzman diş tabipleri kuraya başvuru yapabilecek.

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 08 Şubat 2019, 22:31
YORUM EKLE