Sağlık Bakanlığı 2019 Yılı 2. Dönem Sözleşmeli Sağlık Personelinin Eş Durumu Nakil Başvurusunu PBS Üzerinden Almaya Başladı!

Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü (YHGM) resmi internet sitesi üzerinden sözleşmeli sağlık personelinin eş durumu nakil başvurusu hakkında iki yeni duyuru yayımlandı ve başvuruların 26 Temmuz 2019 tarihine kadar alınacağı duyuruldu. İşte detaylar...

Sağlık Personeli 22.07.2019, 17:11
Sağlık Bakanlığı 2019 Yılı 2. Dönem Sözleşmeli Sağlık Personelinin Eş Durumu Nakil Başvurusunu PBS Üzerinden Almaya Başladı!

Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü (YHGM) sözleşmeli sağlık personelinin eş durumu nakil başvurusu hakkında yeni duyurular yayımlandı.

Sağlık Bakanlığı 657-4/B ve 663-45/A sözleşmeli sağlık personelinin eş durumu nakil başvurusunun 26 Temmuz 2019 tarihine kadar Personel Bilgi Sistemi (PBS) üzerinden alınacağı açıklandı.

Bakanlık tarafından yayımlanan kılavuza göre başvuruların alt kısımda yer alan takvime göre yapılacağı bildirildi ve takvim şu şekildedir;

22 Temmuz- 26 Temmuz PBS üzerinden eş durumu nedeniyle başvuruların alınması.

31 Temmuz evrakların son teslim tarihi

9 Ağustos başvuru sonuçlarının Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından açıklanması.

19 Ağustos- 21 Ağustos inceleme sonrasında başvurularının kabul edilmeyenlerin itirazlarının Personel Bilgi Sistemi üzerinden alınması.

27 Ağustos itiraz sonuçlarının Personel Bilgi Sistemi üzerinden alınması.

28 Ağustos kura sonuçlarının açıklanması.

SAĞLIK BAKANLIĞI TARAFINDAN YAYIMLANAN KADRO VE DETAYLAR İÇİN TIKLAYIN

SAĞLIK BAKANLIĞI TARAFINDAN YAYIMLANAN KADRO VE DETAYLAR İÇİN TIKLAYIN (2. DUYURU)

Yorumlar (2)
Büşra 3 ay önce
Evet yine eşin özelde çalışıyorsa sen başka ilde o başka ilde çalışmaya devam... Artık eşi özelde çalışanları da kavuşturun, devlet her yerde var ama özel sektör her yerde yok...
Gülizar 3 ay önce
Eşim sağlık bakanlığında kadrolu sürücü hangi eki doldurmam gerekiyor bilen acil cevap versin ?