Sağlık Bakanlığı 25 Bin Kamu Personeli Alımı Ne Zaman Yapılacak? Branş Dağılımı Belli Oldu

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yaptığı açıklamalarına 2019 yılında Sağlık Bakanlığına 25 bin kamu personeli alımı yapılacağını ifade etmişti. Binlerce adaylar tarafından Sağlık Bakanlığı bünyesinde ebe, hemşire, sağlık teknikeri, teknisyen, ATT gibi kadrolar için 25 bin kişilik kamu personeli alım ilanının yayımlanması beklenmektedir. Ayrıca personel alımı kapsamında branş dağılımı da belli oldu. Peki ilan ne zaman yayımlanacak?

Sağlık Personeli 17.01.2019, 14:34
Sağlık Bakanlığı 25 Bin Kamu Personeli Alımı Ne Zaman Yapılacak? Branş Dağılımı Belli Oldu

BAKAN KOCA AÇIKLADI
 
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sağlık personeli ile diğer alanlarda yapılacak atama ve alımlara ilişkin bilgi verdi. Sağlık Bakanlığına bu yıl sonuna kadar toplam 10 bin kişi alınacağını belirten Koca, "3 bin 500 kişinin alım süreci tamamlanmak üzere. 2018 yılı sonuna kadar 6 bin 500 kişinin daha alımını yapacağız. Acil tıp teknisyenleri, veri analizi yapan işletmenler, ambulans şoförleri, yardımcı klinik elemanı gibi birçok alanda alımlarımız söz konusu olacak." dedi.

BAŞVURULAR NE ZAMAN?

Söz konusu personel alımının başvuru şartları ve tarihi hakkında henüz net bir açıklama yok. Konuya dair Sağlık Bakanlığı ya da başka bir kaynaktan gelişmeler geldikçe haberimizde yer vereceğiz.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca binlerce aday tarafından merakla beklenen Sağlık Bakanlığı personel alımları hakkında açıklamalarda bulundu.

Bakan Koca açıklamalarında 2018 yılı sona ermeden 6 bin 500 personel alımı yapılacağını ayrıca 2019 yılı içinde 25 bin personel alımı yapılacağını vurguladı. Konu hakkında Bakan Koca'nın açıklamalarının detaylarını kamupersoneli.net olarak okuyucularımızla paylaşıyoruz...

BAKAN KOCA'NIN AÇIKLAMALARI

"3 bin 500 kişinin alım süreci tamamlanmak üzere. 2018 yılı sonuna kadar 6 bin 500 kişinin daha alımını yapacağız. Acil tıp teknisyenleri, veri analizi yapan işletmenler, ambulans şoförleri, yardımcı klinik elemanı gibi birçok alanda alımlarımız söz konusu olacak."

"Şu ana kadar 8 şehir hastanemiz hasta kabulüne başladı. Yakın zamanda Bilkent Şehir Hastanemiz de hasta kabulüne başlayacak. 2019'da açmayı planladığımız şehir hastanelerimiz ve kendi genel bütçemizden yaptığımız hastanelerimizin açılışı da olacak.

Bu çerçevede, 2019 içinde olabilecek alımlarla ilgili de bir çalışma içindeyiz. 25 bine yakın pratisyen hekim, uzman hekim, diş hekimi ve eczacılar olmak üzere alımlar söz konusu olacak. Bunun dışındaki sağlık çalışanlarıyla ilgili de çalışmalarımız devam ediyor."

2018 yılı sona ermeden Sağlık Bakanlığı 6 bin 500 personel alım ilanı yayımlanacak. Söz konusu ilan yayımlandığında adaylarımızı sitemiz ve mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. 

Yorumlar (15)
Tuba 10 ay önce
Lütfen tıbbı sekreter alımı da yapın mağduruz
Anne 10 ay önce
sağlık yönetimide alım yapılsın
Fevzi Şimşek 10 ay önce
400 acil tıp teknisyeni alımı olur mu ??
Eda 10 ay önce
Ortaöğretim hemşireler e de adil atama lütfen
Esra Alp 10 ay önce
Acil Tıp teknisyeni neden az kontenjan verilmiş?
Anne 10 ay önce
Hemşire yardımcıları çok zor durumda kadro istiyoruz.
Fazilet 10 ay önce
Tıbbi sekreter alımı olsuun
ANNEYİM 10 ay önce
Yedeklerde kızım yedekleri de alsanız olmazmi sayın bakanım.ihtiyacımiz var bu işe
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın