Sağlık Bakanlığı 25 Bin Personel Alımında İlk Parti Başvuruları Sona Eriyor

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yaptığı açıklamalarında Sağlık Bakanlığı bünyesinde kamu personeli alımı yapılacağını ifade etmişti. Söz konusu açıklamalarda personel alımı sayısının 25 bin olacağı ifade edildi. Sağlık Bakanlığı tarafından bir ilan yayımlandı ve yayımlanan ilanda 25 bin personel alımına ilişkin alım sayısının bir kısmı için başvuruların sona erdiği ifade edildi.

Sağlık Personeli 25.02.2019, 09:42
Sağlık Bakanlığı 25 Bin Personel Alımında İlk Parti Başvuruları Sona Eriyor

Kura ile yapılacak personel alımında ilk başvurular geçtiğimiz günlerde başladı ve söz konusu başvurular bugün sona eriyor. Bunun yanı sıra kura ile personel alımına ilişkin Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yaptığı açıklamalarında şu ifadelere yer verdi: 

"25 bine yakın stratejik personelin atamasının ilk adımı olarak ilan duyurusu yapıldı. 28 Şubat'ta noter huzurunda çekilişi yapılacak. Burada toplam bin 480 kişinin ataması yapılacak." 

Başvuruları bugün sona eren personel alımında 1480 kamu personeli alımı yapılacağı ifade edildi. Bu personel alımı ile 25 bin personel alımı için süreç başlamıştır. 

GENEL ŞARTLAR

Bunun yanı sıra ilana başvuru yapacak olan adayların başvurularını yapabilmeleri için bazı şartlara haiz olmaları gerekmektedir. Bu bağlamda adaylarda şu şartlar aranmaktadır:

Sağlık Bakanlığı uzman tabip, tabip, uzman diş tabibi, diş tabibi ve eczacı kadrolarına yapılacak personel alımında başvuru genel şartları şu şekilde; Adayların 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen genel şartları taşımaları gerekmektedir.

Bakanlık ve Bağlı Kuruluşları ile Kamu Kurum ve Kuruluşlarında 657 sayılı Kanunun 4/A maddesine tabi Devlet memuru olarak çalışanlar dışındaki diğer statülerde görev yapan eczacı, diş tabibi ve uzman diş tabipleri, İlk defa veya yeniden atanmak isteyen ve 3359 sayılı Kanun gereği Devlet Hizmeti Yükümlülüğü bulunmayan tabip ve uzman tabipler,

Kamu kurum ve kuruluşlarında 657 sayılı Kanuna tabi Devlet memuru olarak çalışanlar dışındaki diğer statülerde görev yapan ve kura son başvuru tarihi itibariyle Devlet hizmeti yükümlülüğünü tamamlamış olan tabip ve uzman tabipler,

Kura son başvuru tarihine kadar mezun olmuş ve en geç 25 Şubat 2019 Pazartesi günü saat 18:00’e kadar Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından diploma uzmanlık tescilleri yapılmış olan uzman (TUTG) ve uzman diş tabipleri,

Kura son başvuru tarihine kadar mezun olmuş diş tabibi ve eczacılar (T.C. Sağlık Bakanlığının diploma tescilleri ile ilgili hizmet veren bilgi bankasında (http://sbu2.saglik.gov.tr/drbilgi/) başvuru yapılan unvanda mezuniyetlerinin tescil edildiğine dair kaydı olmayan diş tabibi ve eczacılar; tercih formu ile birlikte mezun olduklarını gösteren geçici mezuniyet belgesi veya diplomanın fotokopisini göndermeleri, ayrıca yurtdışı diplomasına sahip olanların denklik belgelerini göndermeleri gerekmektedir.)

5335 sayılı Kanun’un 30 uncu maddesi, 30.01.2010 tarihli ve 27478 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren 5947 sayılı Kanun’un 18 inci maddesi kapsamında emekli olan tabip ve uzman tabipler bu kuraya Bakanlığımız ve Bağlı Kuruluş kadrolarını tercih ederek başvurabilirler. Bakanlığımız dışındaki kurumlara yerleşen emekli (tabip ve uzman tabiplerin) atamaları gerçekleştirilmeyecektir

Belgeleri eksik olan, ilan metninde belirtilen süre içerisinde başvurmayan, başvuru formu imzasız olan, evrakları belirtilen süre içerisinde Bakanlığımıza ulaşmayanlar, yanlış müracaatta bulunan, PBS üzerinden başvurusunu kesinleştirmeyenlerin başvuruları geçersiz sayılacaktır.

Başvurular "https://pbs.saglik.gov.tr/" web adresi aracılığı ile yapılacaktır. 

İlanın detayları için TIKLAYIN.

Yorumlar (1)
Abdullah 8 ay önce
Eski hükümlü asil olarak kazananlar ne zaman atanacak