banner731

Sağlık Bakanlığı 3 Bin 890 Personel Alımı Kadro Dağılımı Açıklandı

Sağlık Bakanlığı'nın Devlet Personel Başkanlığı resmi sitesinde yayımladığı personel alım ilanına ilişkin kadro dağılımı açıklandı. Hangi kadroda kaç kişi alınacak? Haberimizde...

Sağlık Personeli 24.02.2017, 17:24 04.02.2019, 16:07
Sağlık Bakanlığı 3 Bin 890 Personel Alımı Kadro Dağılımı Açıklandı

Sağlık Bakanlığı, Devlet Personel Başkanlığı resmi sitesinde bir ilan yayımlayarak 3 bin 890 sözleşmeli personel alacağını duyurdu. Alım yapılacak personellere ilişkin kadro dağılımı açıklandı.

Personel alımlarına ilişkin tercih işlemleri 2 Mart- 9 Mart 2017 tarihleri arasında ÖSYM resmi sitesi üzerinden yapılacak.

Kadro dağılımına ilişkin duyuru şöyle:

" Sağlık Bakanlığı ve Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu taşra teşkilatı hizmet birimlerinde 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4 üncü maddesinin (B) fıkrası ile 663 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin 45/A maddesi kapsamındaistihdam edilmek üzere ÖSYM tarafından yapılacak merkezi yerleştirme ile ortaöğretim, ön lisans ve lisans düzeylerinde toplam 3.890 sözleşmeli sağlık personeli alınacaktır.

Sözleşmeli sağlık personeli pozisyonlarının unvan/branş ve öğrenim düzeylerine göre dağılımı ekte gösterilmiştir.

Ortaöğretim, ön lisans ve lisans düzeylerinde tercih yapılabilecek sözleşmeli sağlık personeli pozisyonlarının bulunduğu KPSS-2017/3 Tercih Kılavuzu, ÖSYM’nin internet sitesi üzerinden yayınlanacaktır.

Tercih işlemlerinde lisans düzeyindeki pozisyonlar için 2016-KPSS Lisans, ön lisans ve ortaöğretim düzeyindeki pozisyonlar için 2016-KPSS Ortaöğretim - Ön Lisans sınav sonuçları kullanılacaktır.

Adaylar tercihlerini, 2 – 9 Mart 2017 tarihleri arasında tercih kılavuzunda belirtilen kurallara göre ÖSYM’nin internet sitesi üzerinden T.C. Kimlik Numarası ve şifresini girerek yapabilecektir. ÖSYM’ye veya Sağlık Bakanlığı’na posta yoluyla gönderilen veya elden verilen tercih listeleri geçerli olmayacaktır.

Perfüzyonist pozisyonunda tercih yapmak isteyen adayların, tercih işlemlerinin başlayacağı 2 Mart 2017 tarihinden önce mutlak suretle Devlet Personel Başkanlığı Kamu Personel İstihdamı Dairesi Başkanlığına şahsen başvuru yapmaları gerekmektedir.Anılan Başkanlığın duyurularına istinaden daha önce başvuru yapmış ve bilgileri alınmış adayların tekrar başvurmalarına gerek yoktur.

Yorumlar (76)
Tds 3 yıl önce
Tıbbi dokümantasyon ve sekreterlik için kadro istiyoruz emeklerimiz boşa gitmesin:(
Ayse 3 yıl önce
Radyoloji teknisyeni alım istiyor. ..
SABİM ME TOPLUCA YAZALIM 3 yıl önce
Arkadaşlar bizim sesimiz çıkmadıkça kimsenin birşey yapacağı yok sağlık.meslek lisesi hemşireleri olarak daha fazla alım istiyoruz neredeyse 7/1 oranında universitelilerle fark var aramızda
Sultan Eren 3 yıl önce
Ya zaten biz lisans hemsirelerinden daha iyiz uygulamada ama bizden alim cok az bencede sesimizi duyuralm 89 aldm ama atanamiyom şaka gibi
Kadir 3 yıl önce
Allahtan korksunlar kardeşim hakketen 86.4 puanım var ama atanmama ihtimal veremiyorum baksana şu alımlara ya çocuk oyuncağımı bu işler açıkta bırakacaklar bizi bu gidişle..
Melih 3 yıl önce
Radyolojiden alım Yok..
Nedime arzu taştekin 3 yıl önce
Sağlık yönetimi neden yok daha ne kadar bekliyecez oğlumun pskolojisi bozuldu 4 senedir bekliyor açın artık bu kadroları
Ali yılmaz 3 yıl önce
Mrblar arkdaşlar acaba sağlık teknikeri bölümüne biyomedikal alanı dahil mi bilgisi olan var mı
halley 3 yıl önce
hayır paramedik bölümünü kastediyor
Cnsuu. 3 yıl önce
Sağlık yonetimini şu listede gorebilecekmiyim acaba!
Brn nrn 3 yıl önce
Arkadaşlar tabloda önlisans Sağlık Teknikeri Bölümündeki 1207 kişilin pozisyonun hepsi Paramedik olamaz değil mi? O 1207 içerisinde bütün teknikerler var diyin :(
PRMDK UĞUR 3 yıl önce
maalesef hepsi̇ paramedi̇k
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın