Sağlık Bakanlığı 31 Bin 500 Kamu Personeli Alımı ! Genel Şartlar ve Kadro Dağılımı

Sağlık Bakanlığı bünyesinde kamu personeli alımı yapılacak. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yaptığı açıklamalarında ilk etapta bir kaç ay içinde toplam 6 bin 500 personel alımı yapılacağını belirtmişti. Ayrıca Bakan Koca açıklamalarına 2019 yılı için Sağlık Bakanlığının toplam 25 bin personel alımı yapacağını da ifade etti. Bu açıklamaların ardından adaylar tarafından genel şartlar ve kadro dağılımı araştırılmaya başlandı.

Sağlık Bakanlığı 31 Bin 500 Kamu Personeli Alımı ! Genel Şartlar ve Kadro Dağılımı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, yeni kamu personeli alımlarına değindi. 2018 yılı sonuna kadar Sağlık Bakanlığı bünyesine 10 bin kişinin alınacağını söyleyen Bakan Koca, 3500 kişinin sürecini tamamlayacaklarını ve 6500 yeni kamu personeli alımı için ilana çıkacaklarını söyledi.

Bakan açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

 "3 bin 500 kişinin alım süreci tamamlanmak üzere. 2018 yılı sonuna kadar 6 bin 500 kişinin daha alımını yapacağız. Acil tıp teknisyenleri, veri analizi yapan işletmenler, ambulans şoförleri, yardımcı klinik elemanı gibi birçok alanda alımlarımız söz konusu olacak."

2019 yılında yapılacak personel alımlarına da değinen Bakan Koca şu ifadeleri kullandı:

"Şu ana kadar 8 şehir hastanemiz hasta kabulüne başladı. Yakın zamanda Bilkent Şehir Hastanemiz de hasta kabulüne başlayacak. 2019'da açmayı planladığımız şehir hastanelerimiz ve kendi genel bütçemizden yaptığımız hastanelerimizin açılışı da olacak. Bu çerçevede, 2019 içinde olabilecek alımlarla ilgili de bir çalışma içindeyiz. 25 bine yakın pratisyen hekim, uzman hekim, diş hekimi ve eczacılar olmak üzere alımlar söz konusu olacak. Bunun dışındaki sağlık çalışanlarıyla ilgili de çalışmalarımız devam ediyor."

ATT, VERİ ANALİZİ, AMBULANS ŞOFÖRÜ VE KLİNİK ELEMANI

Bakan Koca, bu ay 6 bin 500 yeni personel alımı için ilan yayımlanacağını söyledi. Acil Tıp Teknisyeni, veri analizi yapan işletmenler, ambulans şoförleri, yardımcı klinik elemanı gibi kadrolara 6 bin 500 personel alımı yapılacağını söyleyen Bakan Koca, alımlar için bu ay ilanın yayımlanacağını söyledi.

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Madur
Madur - 6 ay Önce

Sağlık bakım teknisyenleri, hemşire ebe yardımcıları da alın.

Tibbi sekreter
Tibbi sekreter - 6 ay Önce

Alımlar nereden olacak acaba

Seyhan
Seyhan - 6 ay Önce

Hemşire yardımcılarına ne zaman iş imkanı verilecek

Merve Uluçay
Merve Uluçay - 6 ay Önce

Tıbbi sekreter alımı nereden olacak

Kader
Kader - 6 ay Önce

Başvurular nereye yapılıyo acaba

M pelin
M pelin - 6 ay Önce

Hemşire yardımcısı alinacakmi

S.A.
S.A. - 6 ay Önce

ATT alımı sayısı ne kadar olacaktır

Özcan
Özcan - 6 ay Önce

Ambulans şöförü için neler gerekli nereye baş vuruluyor