Sağlık Bakanlığı 31 Bin 500 Kamu Personeli Alımı Kadro Dağılımı ve Genel Şartlar

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yaptığı açıklamalarında personel alımları hakkında müjdeyi verdi. Bakan Koca açıklamalarında önümüzdeki aylarda Sağlık Bakanlığının 6 bin 500 personel alımı yapacağını ve 2019 yılı içinde toplamda 25 bin kamu personeli alımı yapılacağını belirtti. Bakan Koca'nın bu açıklamalarının ardından adaylar kadro dağılımı ve genel şartları araştırmaya başladılar.

Sağlık Personeli 21.12.2018, 14:32
Sağlık Bakanlığı 31 Bin 500 Kamu Personeli Alımı Kadro Dağılımı ve Genel Şartlar

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, yeni kamu personeli alımlarına değindi. 2018 yılı sonuna kadar Sağlık Bakanlığı bünyesine 10 bin kişinin alınacağını söyleyen Bakan Koca, 3500 kişinin sürecini tamamlayacaklarını ve 6500 yeni kamu personeli alımı için ilana çıkacaklarını söyledi.

Bakan açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

 "3 bin 500 kişinin alım süreci tamamlanmak üzere. 2018 yılı sonuna kadar 6 bin 500 kişinin daha alımını yapacağız. Acil tıp teknisyenleri, veri analizi yapan işletmenler, ambulans şoförleri, yardımcı klinik elemanı gibi birçok alanda alımlarımız söz konusu olacak."

2019 yılında yapılacak personel alımlarına da değinen Bakan Koca şu ifadeleri kullandı:

"Şu ana kadar 8 şehir hastanemiz hasta kabulüne başladı. Yakın zamanda Bilkent Şehir Hastanemiz de hasta kabulüne başlayacak. 2019'da açmayı planladığımız şehir hastanelerimiz ve kendi genel bütçemizden yaptığımız hastanelerimizin açılışı da olacak. Bu çerçevede, 2019 içinde olabilecek alımlarla ilgili de bir çalışma içindeyiz. 25 bine yakın pratisyen hekim, uzman hekim, diş hekimi ve eczacılar olmak üzere alımlar söz konusu olacak. Bunun dışındaki sağlık çalışanlarıyla ilgili de çalışmalarımız devam ediyor."

ATT, VERİ ANALİZİ, AMBULANS ŞOFÖRÜ VE KLİNİK ELEMANI

Bakan Koca, bu ay 6 bin 500 yeni personel alımı için ilan yayımlanacağını söyledi. Acil Tıp Teknisyeni, veri analizi yapan işletmenler, ambulans şoförleri, yardımcı klinik elemanı gibi kadrolara 6 bin 500 personel alımı yapılacağını söyleyen Bakan Koca, alımlar için bu ay ilanın yayımlanacağını söyledi.

Yorumlar (8)
Lütfi can 10 ay önce
Torpilim yok
Erkan 10 ay önce
Ankarada dayi bul yeter
hasan 10 ay önce
dayısı olmayanlarda başvurabiliyor mu
İpek 10 ay önce
Zaten alınan alınmıştır bize yine bişey yok böyle sistem olmaz olsun
Ahmet 10 ay önce
Arkadaşlar paramedik mi alacak yoksa att mi hergun farklı bı şey soyleniyor
Hasan erdem 10 ay önce
Parametrik ler nezamanan alınacak
Filiz 10 ay önce
Yaşlı bakım teknikeri alımı olsun artik bosuna mi okuduk
Erhan 10 ay önce
Kpss puanı isticek mi veri analizi işletmeni.