09 Temmuz 2018 Pazartesi 10:43
Sağlık Bakanlığı 65 - 72 Yaş Yeniden Atama Kura İlanı DPB'de Yayımlandı

Sağlık Bakanlığı 65-72 yaş yeniden atama kurası ilan Devlet Personel Başkanlığının resmi internet sitesi üzerinden yayımlandı.

Yayımlanan detaylarda ise;

"3359 sayılı Sağlık Hizmetleri Temel Kanunu’nun Ek 1 inci maddesinde “Kamu kurum ve kuruluşlarının uzman tabip, tıpta uzmanlık mevzuatına göre uzman, tabip, diş tabibi ve eczacı kadro ve pozisyonlarına yapılacak açıktan atamalar, açıktan atama izni alınmaksızın mevzuatta öngörülen işlemlerin tamamlanmasından sonra gerçekleştirilir ve bunların yerleştirilmeleri Sağlık Bakanlığınca sınavsız ve kura ile yapılır.” hükmüne yer verilmiştir." ifadeleri yer aldı.

GENEL BAŞVURU ŞARTLARI!

Yayımlanan ilan metni içerisinde yer alan detaylarda ise talep edilen genel başvuru şartları ise;

"Adayların 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen genel şartları taşımaları gerekmektedir.

Kura tarihi itibariyle 65 yaşını doldurmuş ve 72 yaşından gün almamış olup daha önce Sağlık Bakanlığı veya bağlı kuruluşlarında çalışmış olan tabip ve uzman tabipler, (65 yaşını doldurmayan hekimler ilan edilen diğer açıktan atama kuralarına başvuru yapabilmektedirler.)

65 yaşını doldurmuş olması nedeniyle resen emekli edilerek sözleşmeli aile hekimi olarak görevine devam eden tabip ve uzman tabipler bu kuraya başvurabileceklerdir.

Yukarıdaki şartları taşımayanların kura başvuruları kabul edilmeyecektir." olarak ifade edildi.

BAŞVURULAR NE ZAMANA KADAR YAPILACAK?

Başvurular ve kura ile alakalı olarak yayımlanan detaylarda ise;

"Kura sonrasında Sağlık Bakanlığı kadrolarına yerleşen adayların atama işlemlerinin tamamlanması için aşağıda belirtilen atamaya esas belgeleri dilekçeleri ile birlikte; ilan edilen takvim çerçevesinde Bakanlığımızın ekte belirtilen adresinde olacak şekilde kargo ile gönderecekler ya da elden teslim edeceklerdir." ifadeleri yer aldı.

"Yerleşen adayların atamalarının daha hızlı yapılabilmesi için “Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Formunu” 03 Ağustos 2018 Cuma Saat 18.00’ e kadar https://pbs.saglik.gov.tr üzerinden doldurup üç nüsha, fotoğraflı, ıslak imzalı olarak il veya ilçe sağlık müdürlüklerine onaylatarak Bakanlığımıza göndermeleri gerekmektedir. Bu formu göndermeyenlerin veya güvenlik soruşturması olumsuz sonuçlananların ataması yapılmayacak olup atamaları yapılmış olsa dahi iptal edilecektir." açıklamasına yer verildi.

Son Güncelleme: 01.02.2019 00:08
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.