Sağlık Bakanlığı 82. Dönem Devlet Hizmeti Yükümlülüğü Kura Sonuçları Açıklandı

Sağlık Bakanlığı tarafından yayımlanan duyuruda 82. dönem devlet hizmeti yükümlüğü kura sonuçlarının açıklandığı ifade edildi. Konu ile ilgili olarak tüm detaylar haberimizde...

Sağlık Personeli 21.09.2018, 18:20 30.01.2019, 19:24
Sağlık Bakanlığı 82. Dönem Devlet Hizmeti Yükümlülüğü Kura Sonuçları Açıklandı

Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü aracılığı ile yayımlanan duyuruda 82. dönem devlet hizmeti yükümlüğü kura sonuçlarının açıklandığı ifade edildi.

Yayımlanan duyuruda kuranın 11 Eylül’de gerçekleştirildiği vurgulandı. atamalar kapsamında güvenlik soruşturması / arşiv araştırması tamamlanmayanların atamalarının güvenlik soruşturması / arşiv araştırması tamamlandıktan sonra yapılacağı ifade edildi.

Sağlık Bakanlığı tarafından yayımlanan duyurunun detaylarını kamupersoneli.net olarak okuyucularımızla paylaşıyoruz... 

YAYIMLANAN DUYURU

1. 82. dönem devlet hizmet yükümlülüğü mazeret ve genel kurası 11 Eylül 2018 tarihinde noter tarafından gerçekleştirilmiştir.

2. Kura sonucu yerleştirilenlerden; kadroları bakanlığımız ve devlet üniversitelerinde bulunanlar ile vakıf üniversiteleri ve devlet üniversitelerinden mezun olup açıkta olanlardan güvenlik soruşturması / arşiv araştırması tamamlananların atamaları yapılmış olup isimleri ekli listede ilan edilmiştir.

3. Güvenlik soruşturması / arşiv araştırması tamamlanmayanların atamaları ise güvenlik soruşturması / arşiv araştırması tamamlandıktan sonra yapılacaktır.

4. Bu ilan 21 Eylül 2018 tarihinden itibaren tebligat yerine geçecektir.

5. Ataması yapılanlar kendisine posta yolu ile herhangi bir evrak gelmesini beklemeyeceklerdir.

6. Bakanlığımız personeli olup ataması yapılanlar; 21 eylül 2018 tarihinden itibaren 657 sayılı DMK’nın 62. maddesinde belirtilen süreler(*) içerisinde ayrılışlarını yaparak, yeni görev yerlerine başlayacaklardır.

(*) Madde 62-(değişik: 23.12.1972- KHK 2/1 md.) ilk defa veya yeniden veyahut yer değiştirme suretiyle;

A) Aynı yerdeki görevlere atananlar atama emirlerinin kendilerine tebliğ gününü,

B) Başka yerdeki görevlere atananlar, atama emirlerinin kendilerine tebliğ tarihinden itibaren 15 gün içerisinde o yere hareket ederek belli yol süresini,

İzleyen iş günü içinde işe başlamak zorundadırlar. Savaş ve olağanüstü hallerde bu süre bakanlar kurulu kararı ile kısaltılabilir.

Yorumlar (0)