Sağlık Bakanlığı 83.Dönem Devlet Hizmeti Yükümlülüğü Kura Duyurusu Yayımlandı!

Sağlık Bakanlığı resmi internet sitesi üzerinden yeni bir duyuru yayımlandı ve Tıp fakültelerinden mezun olan doktorlardan tıp diploması ile uzmanlık eğitimini tamamlayan uzman tabiplerden 83. dönem devlet hizmeti yükümlülüğü kurasına alınacakları ifade edildi.

Sağlık Personeli 14.09.2018, 14:47 30.01.2019, 20:14
Sağlık Bakanlığı 83.Dönem Devlet Hizmeti Yükümlülüğü Kura Duyurusu Yayımlandı!

Sağlık Bakanlığından yayımlanan duyuruya göre;

 Tıp fakültelerinden mezun olan doktorlardan tıp diploması ile uzmanlık eğitimini tamamlayan uzman tabiplerden 83. dönem devlet hizmeti yükümlülüğü kurasına alınacakları ifade edildi.

Yayımlanan duyuru metinde yer alan ifadelerde ise;

Tıp fakültelerinden mezun olmuş doktorların tıp diplomaları ile beraber uzmanlık eğitimlerini tamamlamış olan uzman tabiplerden uzmanlık belgesi düzenlemeleri için gerekli olan evraklar 27 Eylül 2018 tarihinde mesa bitimine kadar Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğüne ulaştırılıp tescil işlemleri yapılmış olanlar 83. Dönem Devlet Hizmeti Yükümlülüğü Kurasına alınacaktır.

Devlet Hizmeti Yükümlüsü olarak atandıktan sonra görevine başlamamış olanlar ile hizmet süresi bitmemiş ve görevinden istifa eden veya müstafi olarak ayrılan tabipler veya uzman tabiplerden 83. Dönem Devlet Hizmeti Yükümlülüğü kurasına girmek isteyenler 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 63. ve 97. maddelerinde açıklanan engel halleri bulunmayanlar en geç 27/09/2018 tarihi saat 18:00’e  kadar kuraya girmek istediğini belirtir bir dilekçe ile başvurabilirler" denildi.

Yorumlar (0)