Sağlık Bakanlığı Aralık Ayı Kamu Personeli Alımı ! 6 Bin 500 Hemşire - ATT - Memur Alımı Yapılıyor

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yaptığı açıklamalarında 2018 yılı bitmeden 6 bin 500 personel alımı yapılacağını ifade ederek 2019 yılı için de toplam 25 bin kamu personeli alımı yapılacağını belirtti. Aralık ayı içinde Sağlık Bakanlığı bünyesine hemşire, ATT, sekreter ve memur alımı yapılacak.

Sağlık Personeli 14.12.2018, 13:00
Sağlık Bakanlığı Aralık Ayı Kamu Personeli Alımı ! 6 Bin 500 Hemşire - ATT - Memur Alımı Yapılıyor

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, yeni kamu personeli alımlarına değindi. 2018 yılı sonuna kadar Sağlık Bakanlığı bünyesine 10 bin kişinin alınacağını söyleyen Bakan Koca, 3500 kişinin sürecini tamamlayacaklarını ve 6500 yeni kamu personeli alımı için ilana çıkacaklarını söyledi.

Bakan açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

 "3 bin 500 kişinin alım süreci tamamlanmak üzere. 2018 yılı sonuna kadar 6 bin 500 kişinin daha alımını yapacağız. Acil tıp teknisyenleri, veri analizi yapan işletmenler, ambulans şoförleri, yardımcı klinik elemanı gibi birçok alanda alımlarımız söz konusu olacak."

2019 yılında yapılacak personel alımlarına da değinen Bakan Koca şu ifadeleri kullandı:

"Şu ana kadar 8 şehir hastanemiz hasta kabulüne başladı. Yakın zamanda Bilkent Şehir Hastanemiz de hasta kabulüne başlayacak. 2019'da açmayı planladığımız şehir hastanelerimiz ve kendi genel bütçemizden yaptığımız hastanelerimizin açılışı da olacak. Bu çerçevede, 2019 içinde olabilecek alımlarla ilgili de bir çalışma içindeyiz. 25 bine yakın pratisyen hekim, uzman hekim, diş hekimi ve eczacılar olmak üzere alımlar söz konusu olacak. Bunun dışındaki sağlık çalışanlarıyla ilgili de çalışmalarımız devam ediyor."

ATT, VERİ ANALİZİ, AMBULANS ŞOFÖRÜ VE KLİNİK ELEMANI

Bakan Koca, bu ay 6 bin 500 yeni personel alımı için ilan yayımlanacağını söyledi. Acil Tıp Teknisyeni, veri analizi yapan işletmenler, ambulans şoförleri, yardımcı klinik elemanı gibi kadrolara 6 bin 500 personel alımı yapılacağını söyleyen Bakan Koca, alımlar için bu ay ilanın yayımlanacağını söyledi.

Yorumlar (22)
Hanife ozdemir 13 ay önce
Hemşire atası istiyoruz
Tlt 13 ay önce
Laboratuvar ataması yapmayın ha günah olur.
Mustafa 13 ay önce
Acaba ATT ye ayrılan kontejyan sayısı nekadar bilgisi olan varmı?
Derya Keçeli 13 ay önce
Lisans hemsire alimi yapılsın lütfen
Anne 13 ay önce
ATT ATAMASI istiyoruz lütfen
Ayşe 13 ay önce
Anestezistler yine avuçlarını yalasın #bıktık
Atse 13 ay önce
Veri analizi yapan bunun eğitimini alan biz sağlık yönetimi mezunlariyiz. Yıllardır mağdur edilen biz artık yeter diyoruz VHKİ olarak atanmak istiyoruz.
Anne 13 ay önce
Att istiypz
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın