Sağlık Bakanlığı Bünyesinde 60 Bin Atama 19 Bin İşçi Alımı Yapılacak !

Sağlık Bakanlığı tarafından okullarda sağlık personeli görevlendirmesi kapsamında 60 bin sağlık personeli ataması yapılacak. Bunun yanı sıra 19 bin sağlık işçisi alımı da yapılacak.

Sağlık Bakanlığı Bünyesinde 60 Bin Atama 19 Bin İşçi Alımı Yapılacak !

Milli Eğitim Bakanlığı ile Sağlık Bakanlığı tarafından ortak bir çalışma gerçekleştirildi. Bu çalışma kapsamında her okulda bir sağlık personeli olmasına karar verildi.  

60 BİN ATAMA YAPILACAK

Bundan önce Türkiye genelinde 60 bin okulun bulunduğu ifade edilmişti. Türkiye'deki okul sayısına göre 60 bin sağlık personeli ataması gerçekleştirilecek. Bu konu hakkında Bakan Koca açıklamalarında şu ifadelere yer verdi: 

"Doktor değil ama okullarda bir sağlık personeli bulunması gerektiğine inanıyoruz ve planlıyoruz" 

19 BİN İŞÇİ ALINACAK 

Bu atamaların yanı sıra eski Salık Bakanı Ahmet Demircan yaptığı açıklamalarında 19 bin sağlık işçisi alımı yapılacağını belirtmişti. Daha sonra Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan bu konu hakkında bir açıkama beklendi ancak açıklama gelmedi.  

Eski Sağlık Bakanı Ahmet Demircan bu konu hakkında yaptığı açıklamalarında "9 binini 1,5 ay önce aldık, 18 binin alımı tamamlandı. ÖSYM tarafından KPSS'ye göre alımları yapılıyor. Onların da yerleştirmeleri güvenlik soruşturmaları bittikçe yapılıyor. Ayrıca 19 bin sağlık işçisi alacağız. Hastanelerimizin ihtiyacı olan personel açığını kapatacağız." ifadelerini kullanmıştı. 

Geçtiğimiz günlerde Bakan Koca'dan da bir açıklama geldi. Bakan Koca açıklamalarında hastanelerde personel sıkıntısı yaşamamak için gayret içinde olduklarını belirtti. Bakan Kpca2nın açıklamaları ise şöyle oldu: 

"Biz şehir hastanelerini çok önemsiyoruz. Şehir hastanelerini sağlıkta gelinen ve hizmetin alınabildiği son nokta olarak planlamak istiyoruz. Dolayısıyla burada şehir hastanelerinde verilen hizmet, personel ve hekim sıkıntısı anlamında bir sorun yaşanmaması için büyük bir gayret içinde olacağız" 

ÖZEL HABER

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE
YORUMLAR
srvt
srvt - 7 ay Önce

hemşire yardımcılığı olur mu acaba

GÜL
GÜL - 7 ay Önce

Tibbi dökümantasyon ve sekreterlik alınsın

EĞİTİM DEĞİL MAALESEF DİPLOMA VERİYORUZ. ..
EĞİTİM DEĞİL MAALESEF DİPLOMA VERİYORUZ. .. - 7 ay Önce

KİMSE GÖREV,YETKİ,SORUMLULUGUNU...BİLMİYOR
(UZMAN HEMŞİRE)

Dogan
Dogan - 7 ay Önce

Dogrumu bu

aysin
aysin - 7 ay Önce

hasta kayıt islemleri olaraktan seltifikam var eger ihtiyac varsa ararmisiniz bende calismak istiyorum