Sağlık Bakanlığı “Denetçi Eğitim Programı” Başvuru İlanı Yayımlandı

Sağlık Bakanlığı resmi sitesinde, “Sağlıkta Akreditasyon Denetçisi (SAD)” yetiştirmek amacıyla “Denetçi Eğitim Programı” başvuru ilanı yayımlandı.

Sağlık Bakanlığı “Denetçi Eğitim Programı” Başvuru İlanı Yayımlandı

Sağlık Bakanlığı resmi sitesinde, “Sağlıkta Akreditasyon Denetçisi (SAD)” yetiştirmek amacıyla “Denetçi Eğitim Programı” başvuru ilanı yayımlandı.

Söz konusu eğitim; 6569 sayılı Kanun kapsamında, ülkemizde sağlık hizmetlerinin akreditasyonu TÜSEB’e bağlı Türkiye Sağlık Hizmetleri Kalite ve Akreditasyon Enstitüsü tarafından gerçekleştirilecek. 

Bu çerçevede Enstitü tarafından, halen yürütülmekte olan Hastane Akreditasyon Programı ile 2018 yılı içinde başlatılcak olan ADSM/H, Diyaliz Merkezleri ve Laboratuvar Akreditasyon Programları için  “Sağlıkta Akreditasyon Denetçisi” yetiştirmek amacıyla, Sağlıkta Akreditasyon Denetçisi Eğitim Programı uygulanacaktır. İlgili eğitim programına başvurular 8 Ocak - 14 Ocak 2018  tarihleri arasında  www.tuseb.gov.tr/tuska web sitesi üzerinden yapılacak.

BAŞVURACAK ADAYLARDA ARANILAN ŞARTLAR

Başvuru yapacak adayların; en az Lisans mezunu olmak, seyahat engeli bulunmamak, askerlikle ilişiği bulunmamak, en az 5 (beş) yıl süre ile kamu veya özel sektörde aktif olarak görev yapmış olmak ve halen kamu kurum ve kuruluşları ile Üniversitelerde (kamu ve vakıf dahil) kadrosunun bulunuyor olması gerekiyor.

BAŞVURU DETAYLARI

Başvurular  www.tuseb.gov.tr/tuska web sitesi üzerinde yer alan linkteki formdaki bilgiler eksiksiz ve doğru olarak doldurularak ve gerekli kanıtlayıcı belgeleri içeren doküman (tüm belgelerinizi içeren 1 adet pdf olarak) yüklenmek suretiyle yapılacak. 

Her aday yalnızca tek başvuru yapabilir, birden fazla başvuru yapılamaz. Ancak Enstitü tarafından herhangi bir kontenjan dolmadığı taktirde yerleşemeyenlerden uygun olanları ilgili kontenjan için değerlendirebilir

Diploma (en az Lisans, varsa tamamlanan en üst diploma derecesi (yüksek lisans, doktora vb.), askerlikle ilişiği bulunmadığı ve seyahat engeli olmadığı hakkında beyan dilekçesi, halen aktif olarak çalıştığınıza dair çalışma belgesi, varsa yabancı dil düzeyini gösterir belge, kalite, denetim(performans), verimlilik, tetkik vb. amaçlı yapılan değerlendirme sayısını gösterir belge. 

 “Öğretim Üyeleri” kontenjan türü için bahsedilen makalelerin özetlerini, yazarlarını ve yayınlanan derginin tarandığı indeksleri gösteren doküman, “Öğretim Üyeleri” kontenjan türü için ilgili kitabın kapak sayfası, yazar/editör sayfası ve ISBN’i ile yayınevi bilgisini içeren doküman, “Yönetici” kontenjan türü için ilgili yöneticiliktene kadar süre geçirdiğini gösteren belge (kurumunuz tarafından verilen yazı ile), “Değerlendirici/Denetçi” kontenjan türü için bu görevde bulunduğu süreyi gösterir ilgili kurumdan alınmış belge (her bir yıl için en az bir değerlendirme yaptığını ya da değerlendirme alanında sertifikalı eğitim aldığını belgelemelidir).

 “Diğer” kontenjan türü için ulusal, bölgesel veya yerel (kamu, özel veya kamu-özel) düzeyde kurumsal performans/değerlendirme/tetkik birimlerinde görev yapma süresini gösteren kurumundan alınmış belge.

Tercih Kriterleri genel/asgari kriterler ile kontenjan türleri dipnotlarında belirtilen zorunlu kriterlerin dışında kontenjan üzeri başvurularda kullanılmak üzere tüm kontenjan türleri için ortak tercih kriterleri ile kontenjan türüne özel tercih kriterleri olarak aşağıda sıralanmış olup, bu kriterler kapsamında belgelerin gönderilmesi sıralamanız açısından önem arz etmektedir.

BAŞVURU SONUÇLARININ AÇIKLANMASI

Tüm başvurular ilgili kontenjan türleri dahilinde aşağıdaki temel kriterlere göre değerlendirilerek www.tuseb.gov.tr/tuska web sitesinde sağlıkta akreditasyon denetçisi aday adayı olmaya hak kazananlar ilan edilir. 

KAMUPERSONELİ.NET - ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 21 Aralık 2017, 15:47
YORUM EKLE